Rzeszów - Poniedziałek, 09.02.2026
Reklama

Unieważniono przetarg dot. systemu monitorującego bezpieczeństwo na skrzyżowaniach

Dodano: 16.10.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Na sygnalizacjach świetlnych miały znaleźć się kamery monitorujące niebezpieczne zachowania kierowców. Po otwarciu ofert, przetarg został unieważniony. Będzie jednak powtórka.

Treść zleconego przez miasto zadania została podzielona na dwie części. W pierwszej z nich mowa o inteligentnym systemie rejestrującym przejazd przez skrzyżowania na czerwonych świetle wraz z rejestracją i analizą danych. W związku z czym przyszły wykonawca jest odpowiedzialny za dostarczenie, uruchomienie, konfigurację i oddanie systemu do użytku.

Druga część dotyczy  podsystemu priorytetowego przejazdu na  67 skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną dla przejazdów uprzywilejowanych.  Docelowo do systemu dostęp będzie miała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, Komenda Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego oraz Komenda Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.
Reklama
Okazuje się jednak, że póki co kierowcy, którym zdarza się przejeżdżać skrzyżowania na czerwonym świetle, mogą spać spokojnie, gdyż przetarg został unieważniony. Jedyny wykonawca, który wystartował w konkursie, przedstawił za wysoką ofertę.

„W budżecie mieliśmy przeznaczone na ten cel 2,2 mln zł. Wpłynęła jedna oferta na kwotę 4,2 mln zł, także w związku z tym, że oferty była prawie dwa miliony większa niż w budżecie, to musieliśmy unieważnić ten przetarg” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Przetarg zostanie powtórzony.

Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z programu „Integracja różnych form publicznego transportu zbiorowego w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W najbliższy weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 przeprowadzi na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

Wypadek w Hyżnem. Droga Rzeszów - Dynów już przejezdna

Jak poinformowała podkarpacka policja, nie ma już utrudnień na drodze wojewódzkiej relacji Rzeszów – Dynów.

Rzeszów

Będzie rozbudowa ul. Myśliwskiej

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg w związku z rozbudową ul. Myśliwskiej (os. Pogwizdów Nowy) na odcinku od ul. Pogwizdowskiej do ul. Św. Huberta.

Rzeszów

Rzeszowskie Forum Zieleni. Rozmowy o studium i nowych inwestycjach

RZESZÓW. We wtorek w Urban Lab dyskutowano o zieleni, klimacie i krajobrazie miejskim. Powstaną nowe parki i ogrody działkowe.

Rzeszów

Pierwszy krok do powstania aquaparku w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczęły się konsultacje rynkowe dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. To pierwszy etap w realizacji wyczekiwanej inwestycji.

Rzeszów

Nowe pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie ustawione zostały cztery kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 35 miejsc, gdzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Rzeszów

26-latek z Rzeszowa aresztowany za posiadanie narkotyków

RZESZÓW. Podczas kontroli samochodu na al. Niepodległości, rzeszowscy policjanci zabezpieczyli ponad 150 gramów narkotyków – mefedron, amfetaminę i marihuanę.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Budach Głogowskich. Nie żyje 49-letni rowerzysta

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano w Budach Głogowskich w powiecie rzeszowskim. Kierujący osobową skodą śmiertelnie potrącił rowerzystę.

Reklama