Rzeszów - Sobota, 19.07.2025
Reklama

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

Dodano:

fot. Michał Święcicki / UR
fot. Michał Święcicki / UR
RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

„To wielki dzień dla naszej uczelni, rzeszowskiego a może nawet ogólnopolskiego sportu. Oddajemy do użytkowania halę sportową, która ma spełnić trzy zadania. Wielką wartością jest symetria sportu oraz badań i nauki. Trzecie słowo kluczowe to dydaktyka, na wysokim poziomie, podparta przykładami mistrzów sportu - powiedział na wstępie JM prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor UR

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne to inwestycja zrealizowana przez Uniwersytet Rzeszowski przy wsparciu środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Całkowita wartość przedsięwzięcia wyniosła niemal 52 mln zł, z czego kwota dofinansowania to przeszło 48 mln.

Centrum lekkoatletyczne składa się z hali lekkoatletycznej, Laboratorium Biomechaniki Ruchu Sportowca, Laboratorium Fizjologii i Biochemii Wysiłku Fizycznego oraz gabinetów masażu i odnowy biologicznej. 
Reklama
W ramach zadania wykonano profesjonalną halę obejmującą 6-torową 200-metrową bieżnię okrężną, 8-torową 60-metrową bieżnię prostą, rozbieg do skoku o tyczce, skocznię do skoku w dal i trójskoku, rzutnię do pchnięcia kulą, rzutnię do oszczepu, dwie mobilne skocznie do skoku wzwyż, 80-metrową bieżnię rozgrzewkową, a także widownię dla 300 osób.

Jak podaje Uniwersytet Rzeszowski, centrum lekkoatletyczne, wykorzystując potencjał naukowy UR, daje nowe możliwości szkoleniowe w zakresie lekkoatletycznych dyscyplin sportowych, zapewniając możliwość rozgrywania zawodów krajowych oraz międzynarodowych. Centrum będzie wykorzystywane także do celów treningowych, integrując wszystkie lekkoatletyczne sekcje Podkarpacia. Obiekt będzie również otwarty dla potrzeb społeczności lokalnej.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa nowej stacji paliw w Rzeszowie na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy al. Armii Krajowej, w pobliżu skrzyżowania z al. Krzyżanowskiego, powstaje nowa stacja paliw Orlen. Inwestycja jest na końcowym etapie realizacji. Otwarcie zaplanowano na przełomie lipca i sierpnia.

Rzeszów

Rozpoczyna się betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek rusza betonowanie jezdni lewej estakady na Wisłokostradzie. Proces potrwa około 80 godzin i będzie prowadzony w trybie ciągłym przez dwie 40-osobowe brygady. Na plac budowy trafi ponad 4,4...

Rzeszów

Zmiany w organizacji ruchu przy Dworcu PKP Rzeszów Główny

RZESZÓW. W dniach 21 lipca – 10 sierpnia 2025 r. na górnej płycie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego prowadzone będą prace związane z uszczelnianiem dylatacji parkingu podziemnego. Roboty wykonywane będą przez firmę Budimex w...

Rzeszów

Od 17 lipca koniec utrudnień na ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Od czwartku, 17 lipca 2025 kierowcy nie muszą już korzystać z objazdu, który funkcjonował przez kilka miesięcy na ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Remont przy Placu Dworcowym w Rzeszowie. Zmiana rozkładu jazdy 4 linii MPK

RZESZÓW. W związku z remontem w obrębie Placu Dworcowego, na blisko 3 tygodnie zmianie ulegną trasy przejazdów linii 0B oraz nocnych N1 – N3.

Rzeszów

Dodatkowe miliony na budowę łącznika ul. Krzyżanowskiego z Wieniawskiego [nowe zdjęcia z budowy]

RZESZÓW. Rzeszów otrzymał dotację z Ministerstwa Infrastruktury na dużą inwestycję drogową, która jest obecnie w trakcie realizacji. Chodzi o budowę drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Na rzeszowskim Nowym Mieście powstanie miasteczko ruchu drogowego

RZESZÓW. Młodsi mieszkańcy Rzeszowa zyskają kolejne miejsce, w którym będą mogli zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drogach.

Rzeszów

Historyczny rekord lotniska w Jasionce. Podsumowanie I półrocza 2025 r.

RZESZÓW/JASIONKA. To było rekordowe półrocze w historii Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. Lotnisko obsłużyło największą dotychczas liczbę pasażerów, rozwija się w segmencie cargo e-commerce, a jednocześnie realizuje inwestycje infrastrukturalne.

Reklama