Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Uniwersytet Rzeszowski przejmie pieczę nad rezerwatem przyrody na Lisiej Górze

Dodano: 22.03.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski zajmie się m.in. rewaloryzacją rezerwatu przyrody „Lisia Góra”. Projekt będzie realizowany we współpracy z Gminą Miasto Rzeszów.

Zgodnie z podpisanym 3 stycznia 2019 r. porozumieniem pomiędzy Gminą Miasto Rzeszów i Uniwersytetem Rzeszowskim obie strony zobowiązały się do podejmowania wspólnych działań na rzecz „przyrodniczej i krajobrazowej rewaloryzacji i ochrony obszaru rezerwatu przyrody ‘Lisia Góra’”.

Szczegółowe obszary badań i ochrony związane będą z biologiczno-kulturowym znaczeniem starodrzewu dębowego oraz zagrożeniami ze strony gatunków obcych i inwazyjnych oraz szkodliwych, kolidujących z celami ochrony.
Reklama
W celu zapewnienia właściwej ochrony rezerwatu Uniwersytet Rzeszowski obejmuje nad rezerwatem przyrody „Lisia Góra” patronat naukowy. W jego ramach prowadzona będzie bieżąca współpraca naukowo-ekspercka z Gminą.

Dodatkowym elementem współpracy będzie prowadzenie działań edukacyjnych i badań mających na celu m.in. optymalizację działań ochronnych, aktualizację wiedzy przyrodniczej, monitorowanie percepcji społecznej rezerwatu, prowadzenie zajęć dydaktycznych i edukacyjnych adresowanych do mieszkańców Rzeszowa oraz organizowanie krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych związanych z ochroną i rewaloryzacją krajobrazów historycznych i kulturowo-przyrodniczych.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

RZESZÓW. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad kilometrowa pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na realizację nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Rzeszów

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+. Dyżur ekspertów ZUS w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek (24.01) pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS, będą pełnili dyżur ekspercki poświęcony Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu oraz Świadczeniu Wychowawczemu 500+.

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Reklama