Rzeszów - Wtorek, 31.03.2026
Reklama

Uroczyste otwarcie TUTU w Plazie. W sobotę bezpłatne atrakcje dla dzieci

Dodano: 05.10.2022 r.

fot. CH Plaza
fot. CH Plaza
RZESZÓW. Koncert mobilnej filharmonii, animacje, konkursy z nagrodami, słodkie upominki i m.in. arteterapia  - to atrakcje jakie przygotowano dla polskich i ukraińskich dzieci z okazji uroczystego otwarcia Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU w Plazie, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 8 października.

Świętowanie uroczystego otwarcia TUTU rozpocznie się o godz. 12:00 koncertem Mobilnej Filharmonii. W programie są także liczne animacje, zajęcia kreatywne, które poprowadzą specjalistki TUTU  i m.in. autorobot Optimus Prime. Nie zabraknie też słodkich upominków oraz licznych konkursów z nagrodami. Te główne atrakcje odbędą się w siedzibie Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU, które znajduje się na 5 piętrze w Plazie.

Z kolei na parkingu przed budynkiem CH Plaza w specjalnym namiocie powstanie strefa TUTU. Tam na dzieci czekać będzie specjalna strefa odznaczeń. Odbędą się w niej również gry, zabawy i konkursy. Dodatkowo dzieci otrzymają tam balony, przypinki i zaproszenia do TUTU
Reklama
- TUTU powstało z myślą o dzieciach. Dlatego dedykujemy ten dzień właśnie im! Przygotowaliśmy takie atrakcje, jakie zazwyczaj wywołują u dzieci największy zachwyt i zainteresowanie – zachęca Monika Marković, prezes Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin, które uruchomiło TUTU.

TUTU to wyjątkowy projekt autorstwa Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin, który ma przede wszystkim zapewnić pomoc i spokój dzieciom z Ukrainy. Na powierzchni 300 m kw. dzieci od poniedziałku do piątku mogą spędzać ze sobą czas, a także brać udział w rozwojowych i terapeutycznych zajęciach. Nad bezpieczeństwem podopiecznych czuwa doświadczony zespół dwujęzycznych specjalistów, który gdy jest taka potrzeba, zapewnia dzieciom profesjonalne wsparcie psychologiczne. Wstęp na wszystkie zajęcia jest bezpłatny.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany kierowca tira z Rzeszowa stracił panowanie nad pojazdem

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w poniedziałek na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Łężyny.

Rzeszów

Kolejny krok do utworzenia Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Postępowanie na generalnego wykonawcę obiektu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zostanie ogłoszone w tym kwartale.

Rzeszów

Od 1 marca zmieni się rozkład jazdy 7 linii autobusowych

RZESZÓW. Zmiany związane są z wydłużeniem czasu przejazdów. 

Rzeszów

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie odbędzie się 28 lutego o godz. 10:00 przy ul. Piłsudskiego 9.

Rzeszów

Wydział Biotechnologii UR publikuje komunikaty dla alergików

RZESZÓW. Komunikaty dla alergików wraz z prognozą zagrożenia alergennym pyłkiem będą pojawiały się na stronie co tydzień.

Rzeszów

Radni PiS przeciwko uchwale mówiącej o zamianie działek na Nowym Mieście

RZESZÓW. Zgodnie z zapisami w księgach wieczystych, właścicielem terenów jest osoba związana ze spółką N.G. Development.

Rzeszów

Ratusz może cofnąć decyzję o odwołaniu premiery spektaklu #chybanieja. Teatr Maska pracy nie przerywa

RZESZÓW.  Dziś już wiemy, że decyzja o odwołaniu spektaklu może zostać cofnięta.

Rzeszów

Prezydentowi Rzeszowa grożono śmiercią. Tadeusz Ferenc: „ani przez sekundę nie czułem strachu”

RZESZÓW. Prokuratura przejęła list skierowany do prezydenta Rzeszowa.

Reklama