Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Ustalenia prokuratury ws. mężczyzny wydobytego z wnętrza płonącego drzewa

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prokuratura prowadzi śledztwo z art. 151 kodeksu karnego. Mężczyzną, którego udało się wyciągnąć z płonącego drzewa, był 56-letni bezdomny.

Śledztwem w sprawie mężczyzny zajmuje się Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów. 24 sierpnia 2019 roku przy ulicy Zamkowej w Rzeszowie, około godz. 21.15 przechodzące osoby zauważyły dym i płomienie wydostające się z drzewa, a także mężczyznę, który utknął w jego wnętrzu.

Świadkowie zdarzenia podjęli próbę ugaszenia pożaru, następnie czynności te przejęli wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji, a także Straży Pożarnej. Z wnętrza drzewa wydobyto mężczyznę z licznymi poparzeniami powierzchni ciała. Pokrzywdzony został przetransportowany do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie na skutek doznanych obrażeń zmarł. W sprawie tej wszczęto śledztwo o czyn z art. 151 kodeksu karnego.
Reklama
Śledztwo prowadzone jest w charakterze przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu: „Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5” – mówi art. 151 kk.

Jak dotychczas ustalono, zmarłym jest 56 – letni bezdomny mężczyzna. Na obecnym etapie postępowania wykonywane są dalsze czynności zmierzające do ustalenia bliższych okoliczności zdarzenia, dlatego też osoby które były jego świadkami lub posiadają wiedzę na temat wskazanego pożaru, proszone są o zgłoszenie się do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Postępują prace przy rozbudowie rzeszowskiego „Elektronika” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie. Ratusz informuje, że roboty prowadzone są bardzo sprawnie. Nie wykluczone, że inwestycja będzie gotowa wczesnej niż zakładano.

Rzeszów

Nowość na lotnisku w Jasionce. Technologia usprawniająca punktualność

RZESZÓW/JASIONKA. Na lotnisku w Jasionce wdrożono system Digital ATC Clearance (DCL), w celu poprawy punktualności przed sezonem Lato 2025. Rzeszów jest jednym z pięciu miast w Polsce, w których zastosowano tę technologię.

Rzeszów

Przez lata znęcał się nad żoną, w końcu ją zabił. Grzegorz J. z Lubeni usłyszał wyrok

RZESZÓW. 17 lat pozbawienia wolności – taki wyrok usłyszał Grzegorz J., który fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną, a w końcu ją zabił. Mężczyzna od ponad dwóch lat przebywa w areszcie....

Rzeszów

Przy ul. Cichej powstaje Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa budowa Podkarpackiego Centrum Sportu Akademickiego, które stanowi kolejny etap tworzenia uniwersyteckiego kompleksu sportowego. Wartość inwestycji to ponad 26 mln zł. Jak informuje biuro prasowe UR, prace idą zgodnie z harmonogramem.

Rzeszów

Uszkodził cztery auta w centrum Rzeszowa. Miało blisko 1,6 promila

RZESZÓW. 20-letni mieszkaniec Rzeszowa uszkodził cztery pojazdy, zaparkowane na jednym z parkingów w centrum miasta. Okazało się, że miał prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Przy dwudziestu rzeszowskich ulicach pojawiły się nowe latarnie

RZESZÓW. Blisko 160 tys. zł kosztował montaż nowego oświetlenia przy dwudziestu rzeszowskich ulicach. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn.: „Poprawa infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Rzeszowa”.

Rzeszów

ZOBACZ. 33. Finał WOŚP w Rzeszowie na zdjęciach

RZESZÓW. Korowód wolontariuszy, pokazy sprzętu służb, występy artystyczne, koncerty, prezentacje firm i wiele więcej - zobacz co działo się na rzeszowskim Rynku w ramach 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Reklama