Reklama

Aktualności / Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia zamknięty fragment DK9 w Rudnej Małej

Dodano: 27.01.2023 r.

Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia zamknięty fragment DK9 w Rudnej Małej - Aktualności Rzeszów

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie

W związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK, od najbliższego poniedziałku czasowo zamknięty zostanie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Wprowadzony zostanie objazd. Nastąpią również zmiany w kursowaniu autobusów MPK i MKS.
 
W dniach 30 stycznia – 13 lutego 2023 t. tymczasowo zamknięty będzie fragment drogi krajowej nr 9 pomiędzy węzłem A4 Rzeszów Północ, a skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej nr 869 z drogą krajową. Utrudnienia wystąpią w związku z rozpoczęciem montażu części konstrukcji wiaduktu kolejowego w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. - W celu wykonania tych prac niezbędne jest całkowite zamknięcie odcinka drogi krajowej – informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak zaznacza GDDKiA, utrudnienia mają potrwać maksymalnie dwa tygodnie.
 
Na czas trwania robót, będzie obowiązywał objazd. Po zjeździe z autostrady A4 na węźle Rzeszów Północ, nie będzie możliwa jazda DK9 w kierunku Głogowa Małopolskiego. Pojazdy jadące od Rzeszowa w stronę Głogowa Młp., będą kierowane objazdem, kolejno przez węzeł Rzeszów Wschód na A4, następnie drogę ekspresową S19 gdzie na węźle Jasionka możliwy będzie zjazd na DW869. Drogą wojewódzką kierowcy dojadą do DK9, gdzie na skrzyżowaniu możliwy będzie skręt w kierunku Głogowa Małopolskiego.
 
Z kolei pojazdy jadące drogą krajową nr 9 od Głogowa Małopolskiego w stronę Rzeszowa, będą kierowane na DW869 w stronę węzła Jasionka na S19. Następnie, drogą ekspresową do węzła autostradowego Rzeszów Wschód i tam dalej, w zależności od celu podróży, kierowcy będą mogli jechać autostradą A4, DK97 czy też ul. Warszawską.
 
Objazdy autobusów MPK i MKS
 
Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w dniach 30.01.2023 r. – 12.02.2023 r. autobusy linii nr 54 i 56 kursować będą objazdami przez Zaczernie z pominięciem przystanków:
 
  •  dla linii nr 54: Rudna Mała szpital 09, Rudna Mała szpital 09, Rudna Mała wiadukt 09, Rudna Mała wiadukt 70, Zaczernie 07;
  •  dla linii nr 56: Rudna Mała wiadukt 70, Rudna Mała I 01, Rudna Mała I 12, Rudna Mała szpital 09, Rudna Mała szpital 09, Rudna Mała wiadukt 09, Zaczernie 07.
 
Na trasie objazdów obowiązywać będą następujące przystanki:
 
  •  dla linii nr 54: Rudna Mała I 01, Rudna Mała I 12, Zaczernie 14;
  •  dla linii nr 56: Zaczernie 14.
 
 Zmiany nastąpią również w kursowaniu autobusów Międzygminnej Komunikacji Samochodowej. Autobusy linii 301, 302, 305, 308, 309, 311, 312, 314 będą kierowane objazdem przez Zaczernie koło Policji, następnie ul. Lotniskową do Wiaduktu w Rudnej Małej i dalej trasą bez zmian. Na ul. Lotniskowej zostaną wprowadzone przystanki zastępcze.
 
Wykonawcą robót jest firma Wolmost z Rzeszowa. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania: „Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej”, które wchodzi w skład większego projektu pn. „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. Miejsce prowadzenia prac oraz objazd zostaną odpowiednio oznakowane i zabezpieczone.
 

źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie
źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie
Reklama
Źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie, ZTM Rzeszów, MKS

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów - Aktualności Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowi...

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających - Aktualności Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz...

Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie

RZESZÓW. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin...

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku - Aktualności Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku

RZESZÓW. Wszystkie pojazdy biorące udział w kolizji wylądowały w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało....

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA] - Aktualności Rzeszów

16. PKO Półmaraton Rzeszowski już w tą niedzielę. Pobiegną również osoby z niepełnosprawnościami [TRASA]

RZESZÓW. Ponad 1700 zawodników weźmie udział w szesnastej edycji PKO Półmaratonu Rzeszowskiego....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w JasionceAndrzej Nowak: Doobrze... czyli ile...
Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieciDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Wypadek na DK28 w Rymanowie. Utrudnienia w ruchuDawid Petrus: Proszę rodzinę dziecka...
Jedna osoba ranna w wypadku na ul. NowosądeckiejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: