Reklama

Aktualności / Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia zamknięty fragment DK9 w Rudnej Małej

Dodano: 27.01.2023 r.

Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia zamknięty fragment DK9 w Rudnej Małej - Aktualności Rzeszów

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie

W związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK, od najbliższego poniedziałku czasowo zamknięty zostanie odcinek DK9 w Rudnej Małej. Wprowadzony zostanie objazd. Nastąpią również zmiany w kursowaniu autobusów MPK i MKS.
 
W dniach 30 stycznia – 13 lutego 2023 t. tymczasowo zamknięty będzie fragment drogi krajowej nr 9 pomiędzy węzłem A4 Rzeszów Północ, a skrzyżowaniem drogi wojewódzkiej nr 869 z drogą krajową. Utrudnienia wystąpią w związku z rozpoczęciem montażu części konstrukcji wiaduktu kolejowego w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. - W celu wykonania tych prac niezbędne jest całkowite zamknięcie odcinka drogi krajowej – informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak zaznacza GDDKiA, utrudnienia mają potrwać maksymalnie dwa tygodnie.
 
Na czas trwania robót, będzie obowiązywał objazd. Po zjeździe z autostrady A4 na węźle Rzeszów Północ, nie będzie możliwa jazda DK9 w kierunku Głogowa Małopolskiego. Pojazdy jadące od Rzeszowa w stronę Głogowa Młp., będą kierowane objazdem, kolejno przez węzeł Rzeszów Wschód na A4, następnie drogę ekspresową S19 gdzie na węźle Jasionka możliwy będzie zjazd na DW869. Drogą wojewódzką kierowcy dojadą do DK9, gdzie na skrzyżowaniu możliwy będzie skręt w kierunku Głogowa Małopolskiego.
 
Z kolei pojazdy jadące drogą krajową nr 9 od Głogowa Małopolskiego w stronę Rzeszowa, będą kierowane na DW869 w stronę węzła Jasionka na S19. Następnie, drogą ekspresową do węzła autostradowego Rzeszów Wschód i tam dalej, w zależności od celu podróży, kierowcy będą mogli jechać autostradą A4, DK97 czy też ul. Warszawską.
 
Objazdy autobusów MPK i MKS
 
Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w dniach 30.01.2023 r. – 12.02.2023 r. autobusy linii nr 54 i 56 kursować będą objazdami przez Zaczernie z pominięciem przystanków:
 
  •  dla linii nr 54: Rudna Mała szpital 09, Rudna Mała szpital 09, Rudna Mała wiadukt 09, Rudna Mała wiadukt 70, Zaczernie 07;
  •  dla linii nr 56: Rudna Mała wiadukt 70, Rudna Mała I 01, Rudna Mała I 12, Rudna Mała szpital 09, Rudna Mała szpital 09, Rudna Mała wiadukt 09, Zaczernie 07.
 
Na trasie objazdów obowiązywać będą następujące przystanki:
 
  •  dla linii nr 54: Rudna Mała I 01, Rudna Mała I 12, Zaczernie 14;
  •  dla linii nr 56: Zaczernie 14.
 
 Zmiany nastąpią również w kursowaniu autobusów Międzygminnej Komunikacji Samochodowej. Autobusy linii 301, 302, 305, 308, 309, 311, 312, 314 będą kierowane objazdem przez Zaczernie koło Policji, następnie ul. Lotniskową do Wiaduktu w Rudnej Małej i dalej trasą bez zmian. Na ul. Lotniskowej zostaną wprowadzone przystanki zastępcze.
 
Wykonawcą robót jest firma Wolmost z Rzeszowa. Inwestycja realizowana jest w ramach zadania: „Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej”, które wchodzi w skład większego projektu pn. „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. Miejsce prowadzenia prac oraz objazd zostaną odpowiednio oznakowane i zabezpieczone.
 

źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie
źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie
Reklama
Źródło: GDDKiA Oddział w Rzeszowie, ZTM Rzeszów, MKS

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Z centrum Rzeszowa do Jasionki w 18 minut. Ruszyło nowe połączenie kolejowe - Aktualności Rzeszów

Z centrum Rzeszowa do Jasionki w 18 minut. Ruszyło nowe połączenie kolejowe

RZESZÓW. W niedzielę, 1 października o godz. 5:22 ze stacji Rzeszów Główny wyruszył pierwszy szynobus do Portu Lotnicze...

FOTRELACJA. Święto Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

FOTRELACJA. Święto Wojsk Obrony Terytorialnej w Rzeszowie

 RZESZÓW. W sobotę Rzeszowie odbyły się oficjalne uroczystości z okazji 6-lecia Wojsk Obrony Terytorialnej z udziałem Prezydenta...

Wino, jedzenie, muzyka i fireshow. Carpathian Wine Fest na pożegnanie lata - Aktualności Rzeszów

Wino, jedzenie, muzyka i fireshow. Carpathian Wine Fest na pożegnanie lata

RZESZÓW. Już w ten weekend miłośnicy czerwonego trunku będą mieli okazję ponownie spotkać się na świeżym powietrzu w fosie rzeszowski...

Przebudowa ul. Warszawskiej. W piątek rusza układanie nawierzchni, możliwe utrudnienia - Aktualności Rzeszów

Przebudowa ul. Warszawskiej. W piątek rusza układanie nawierzchni, możliwe utrudnienia

RZESZÓW. Firma Strabag rozpoczyna układanie nawierzchni na zachodniej części przebudowywanej obecnie ul. Warszawskiej a także na odci...

Święto WOT w Rzeszowie. Defilada, piknik wojskowy i utrudnienia w ruchu - Aktualności Rzeszów

Święto WOT w Rzeszowie. Defilada, piknik wojskowy i utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W najbliższą sobotę Rzeszowie odbędą się oficjalne uroczystości z okazji 6-lecia Wojsk Obrony Terytorialnej. Na ten dzień za...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Poranne wypadki z udziałem pieszych w RzeszowieDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
6 firm zainteresowanych budową PCLA w RzeszowieAnna Nowak: Bardzo dobre wieści....
Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy Anna Nowak: Zapowiada się na prawdę...
1 osoba ranna w zderzeniu dwóch samochodów na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: