Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Uwaga kierowcy! Od 5 maja zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca PKP

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z rozpoczęciem prac przy budowie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, od czwartku 5 maja 2022r. na okres 30 dni, zmieni się organizacja ruchu w rejonie dworca kolejowego w Rzeszowie.

Zamknięte dla ruchu zostaną odcinki ulic Grottgera i Asnyka. Kierowcy jadący ul. Asnyka w kierunku dworca kolejowego będą mogli dojechać tylko do skrzyżowania z ul. św. Mikołaja. Skrzyżowanie ulic Asnyka i Grottgera będzie nieprzejezdne. Wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Grottgera, od skrzyżowania z Asnyka do placu Kilińskiego. Ulica św. Mikołaja będzie jednokierunkową – ruch od strony ul. Asnyka w kierunku ul. Żeromskiego.

Budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego podzielono na trzy etapy. Pierwszy z nich to przebudowa placu Dworcowego i budowa pod nim parkingu podziemnego dla ponad 100 samochodów oraz miejsc postojowych dla taksówek, rowerów. Parking będzie połączony z budynkiem dworca podziemnym przejściem. Drugi etap to przebudowa układu drogowego w rejonie głównego dworca kolejowego oraz znajdującego się przed nim placu. Obejmie ona ul. Grottgera na odcinku od skrzyżowania z ul. Asnyka do ul. Bardowskiego. Trzeci etap to przebudowa budynku dworca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W 24 godziny stworzą prototyp gry. W październiku kolejna edycja Game Jam Rzeszów

Już za niespełna miesiąc programiści, młodzi twórcy gier, informatycy, graficy i ludzie związani z branżą, będą mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas kolejnej edycji Game Jam Rzeszów 2019.

Rzeszów

Kongres 590. Poruszono temat PKA i nowego ośrodka badawczo-rozwojowego

RZESZÓW. Jak zapowiedziano podczas Kongresu 590 linia kolejowa do Jasionki zostanie zmodernizowana do prędkości 120 km/h. 

Rzeszów

Policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich 16-latka kierująca motorowerem

RZESZÓW. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz stracą prawa jazdy. 

Rzeszów

Znamy datę oficjalnego otwarcia Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Uroczyste otwarcie już 9 października.

Rzeszów

PKP PLK zapowiada zmiany na Podkarpaciu. Dotyczą przejazdów bez przesiadek oraz bezpieczeństwa

PODKARPACIE. Od 11 października pojedzie bezpośredni pociąg ze Stalowej Woli do Lublina.

Rzeszów

W G2A Arena ruszył Kongres 590

RZESZÓW. Kongres potrwa od 7 do 8 października.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Trzcianie koło Rzeszowa

RZESZÓW. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący jednośladem zmarł na miejscu wypadku.

Reklama