Rzeszów - Piątek, 27.03.2026
Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Lenartowicza

Dodano: 22.12.2021 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Na części ulicy Lenartowicza wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Chodzi o odcinek od wysokości bloku przy Lenartowicza 41 do skrzyżowania z ul. Czackiego.

Od dziś ruch na odcinku ulicy Lenartowicza może się odbywać tylko w kierunku centrum Rzeszowa. Jak zapewnia Ratusz, dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo na drodze i uporządkowana zostanie kwestia parkowania.

O wprowadzenie zmian wnioskowali mieszkańcy, którzy skarżyli się m.in. na to, że parkujące samochody utrudniają przejazd nie tylko autom osobowym, ale także służbom komunalnym.

W związku z sygnałami od mieszkańców prezydent Fijołek zorganizował wizję lokalną na ul. Lenartowicza. Mieszkańcy zostali także zapytani poprzez media społecznościowe o opinie na temat wprowadzenia ruchu jednokierunkowego. Przeważały pozytywne głosy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Parku Papieskim stanie rzeźba

RZESZÓW. Ruszył przetarg na montaż pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim. Rzeźba ma być gotowa w dwa miesiące.

Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysową” oraz smsów dot. zadłużenia na mikrorachunku podatkowym.

Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowskich sołectw. 

Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują przestrzeń publiczną miasta oraz nadają komunikaty z radiowozów o obowiązujących obostrzeniach. 

Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie nieczynne.

Rzeszów

Urząd Miasta, firmy i instytucje w Rzeszowie zgaszą światło podczas "Godziny dla Ziemi"

RZESZÓW. 28 marca o godzinie 20.30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF.

Rzeszów

Miasto przekaże 500 tys. zł na pomoc dla Szpitala Miejskiego

RZESZÓW. Z wielu stron płynie pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.

Reklama