Rzeszów - Sobota, 16.08.2025
Reklama

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Powstańców Listopadowych

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 11 sierpnia 2025 roku zamknięte zostanie skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Jest to związane z realizacją kolejnego etapu budowy połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta. Prace przy realizacji inwestycji rozpoczęły się w czerwcu 2024 roku. Nowa trasa połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Dzięki niej mieszkańcy osiedli Słocina i Zalesia zyskają komfortowe połączenie z centrum Rzeszowa. Z ruchu odciążona zostanie m.in. ul. Paderewskiego.

Wartą ponad 43 mln zł inwestycję, realizuje firma Eurovia. Zgodnie z umową, całkowite zakończenie prac przy budowie łącznika planowane jest na koniec roku.

Reklama

W związku z realizacją kolejnego etapu prac, w poniedziałek, 11 sierpnia 2025 r. zostanie całkowicie zamknięte skrzyżowanie ul. Powstańców Listopadowych z nowobudowaną ul. Krzyżanowskiego. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Jak przekazał Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie „W ramach prac zaplanowano przebudowę konstrukcji jezdni, dostosowanie niwelety drogi oraz wykonanie nowego chodnika. Ze względu na charakter robót i konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana w organizacji ruchu – zostanie wyznaczony objazd do ulicy Wieniawskiego.

Zamknięcie skrzyżowania oraz utrudnienia potrwają do końca sierpnia 2025 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wylicytuj pakiet startowy na Ultramaraton Podkarpacki

RZESZÓW. Aukcja potrwa do 18 stycznia.

Rzeszów

Jakie atrakcje 13 stycznia czekają na gości Podziemnej Trasy Turystycznej?

RZESZÓW. W ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Podziemnej Trasie Turystycznej odbędą się dwa ciekawe wydarzenia.

Rzeszów

Mecz tenisa z prezydentem Rzeszowa w ramach WOŚP

RZESZÓW. Licytacja potrwa do 15 stycznia.

Rzeszów

Ponad 15 tys. osób uczestniczyło w 7. edycji Orszaku Trzech Króli w Rzeszowie

RZESZÓW. Do tegorocznej organizacji wydarzenia zaangażowano ok. 2 tys. osób.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto sztuczne lodowisko „Biały Orlik”

RZESZÓW. Lodowisko jest czynne 7 dni w tygodniu od 9 - 20.

Reklama