Rzeszów - Poniedziałek, 04.05.2026
Reklama

Uwaga oszuści! Ostrzeżenie Urzędu Miasta Rzeszowa dla mieszkańców

Dodano: 13.03.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa i MZBM w Rzeszowie ostrzegają mieszkańców przed oszustami podszywającymi się pod tzw. „doradców energetycznych”. Osoby te próbują wejść do mieszkań, oferując rzekome kontrole lub „korzystne zmiany” dotyczące energii.

Jak informuje ratusz, w ostatnim czasie na terenie miasta pojawiły się osoby oferujące bezpłatne audyty energetyczne oraz pomoc w uzyskaniu dotacji z programów takich jak Czyste Powietrze, Mój Prąd czy Moja Elektrownia Wiatrowa.

„Najczęściej wygląda to tak, że najpierw do skrzynek pocztowych trafiają materiały informacyjne, a następnie do mieszkań przychodzą osoby podające się za audytorów lub doradców energetycznych” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie UM Rzeszowa.

UM Rzeszowa ostrzega, że w wielu przypadkach osoby te to przedstawiciele prywatnych firm, których celem jest sprzedaż usług lub urządzeń. Dlatego ratusz podkreśla, że „Gmina

Miasto Rzeszów NIE współpracuje z żadną firmą oferującą tego typu usługi.

Reklama

Mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność w kontakcie z takimi osobami:

• nie udostępniać swoich danych nieznanym osobom
• nie wpuszczać ich do domu
• nie podpisywać żadnych dokumentów bez dokładnej weryfikacji

Jedynym oficjalnym miejscem, gdzie mieszkańcy mogą uzyskać bezpłatne i rzetelne informacje o dotacjach, są:

• Gminny Punkt Konsultacyjno–Informacyjny Programu „Czyste Powietrze”
ul. Rynek 7, tel. 17 875 4087, 17 875 4977

• Zespół Doradców Energetycznych – Wydział Klimatu i Środowiska
ul. Targowa 1, tel. 17 748 1048, tel. 17 748 1051, 17 748 1040

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Delegacja z Korei Południowej odwiedziła Politechnikę Rzeszowską

RZESZÓW. Delegacja z Sacheon przebywała w Rzeszowie do 29 listopada.

Rzeszów

Umowa z Autosanem podpisana. Do Rzeszowa przyjedzie 60 nowych autobusów

RZESZÓW. Za zamówienie Rzeszów zapłaci 54,7 mln zł.

Rzeszów

Wręczono statuetki Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019

28 listopada w Sali Kongresowej Centrum Kongresowo-Wystawienniczego Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa wręczono nagrody i wyróżnienia w najważniejszych podkarpackich nagrodach biznesowych.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywraca kolejny zawieszony kurs

RZESZÓW. Bez połączeń pozostają podróżujący w relacji Rzeszów Hyżne Nowa Wieś.

Rzeszów

Dyrektor PGE EC o władzy szantażującej za pośrednictwem mediów komisje przetargową ws. odbioru odpadów

RZESZÓW. Dyrektor PGE EC problemu z odpadami nie widzi i dziwi się mediom tak radykalnej reakcji na wieść o rozpoczęciu przetargu.

Rzeszów

1 grudnia parkingi w rejonie hali Podpromie czasowo zamknięte

RZESZÓW. W pierwszy dzień grudnia, Automobilklub Rzeszowski, już po raz drugi, zorganizuje Moto-Mikołajki.

Rzeszów

ZAKSA po tie-breaku. Punkt na pocieszenie dla Resovii

RZESZÓW. Asseco Resovia Rzeszów przegrała w meczu 7. Kolejki PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2:3.

Rzeszów

Koreański Sacheon kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Póki co trwają rozmowy

RZESZÓW. Władze miasta podróż do Korei południowej planują na wiosnę.

Reklama