Rzeszów - Środa, 25.03.2026
Reklama

Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZTM! Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

Dodano: 23.08.2024 r. / Redakcja

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa i Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ostrzegają przed oszustami, którzy prowadzą fanpage na portalu Facebook, imitujący usługę oferowaną przez ZTM w Rzeszowie. - Nie klikaj w linki podawane przez stronę „Karta transportowa Rzeszów” - czytamy w komunikacie nadesłanym przesz Kancelarię Prezydenta Rzeszowa.  Fanpage najprawdopodobniej jest prowadzony przez oszustów i może być niebezpieczny.

- Informujemy, że informacje publikowane w Internecie dotyczące rzekomej promocji i możliwości uzyskania bezpłatnych przejazdów po wejściu na załączony do tej informacji link nie są działaniami prowadzonymi przez ZTM. Klikanie w załączony link może powodować zagrożenie utraty danych, pieniędzy lub uszkodzenia czy zablokowania urządzeń - przekazuje Łukasz Dziągwa, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Wszystkie osoby pokrzywdzone w tym procesie, powinny skontaktować się z Zarządem Transportu Miejskiego pod numerem 17 86 60 383 oraz zgłosić sprawę Policji.

Fałszywy profil, który utworzony został w serwisie Facebook nosi nazwę „Karta transportowa Rzeszów”. Na panpage’u publikowane są zdjęcia i grafiki stylizowane na te wykonywane przez rzeszowski ZTM.  - Wpisy na stronie sugerują, że istnieje sposób na korzystanie z darmowej komunikacji miejskiej przez sześć miesięcy. Autorzy wpisu przekonują również, że należy się pospieszyć, bo wydanych zostanie jedynie 500 kart oferujących bezpłatne przejazdy - wyjaśnia  Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Urząd Miasta Rzeszowa ostrzega! "Link podany we wpisie może być niebezpieczny, dlatego pod żadnym pozorem nie należy go otwierać"

Reklama

- Fałszywy profil został już zgłoszony do administracji Facebooka, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zgłosił również sprawę policji – dodaje Marcin Piecyk.

Oficjalne komunikaty dotyczące komunikacji miejskiej publikowane są na profilu: facebook.com/ztmrzeszow



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Reklama