Rzeszów - Piątek, 06.03.2026
Reklama

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

Dodano: 22.03.2022 r.

fot. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie
fot. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie
RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią Covid-19, już w najbliższy piątek, 25 marca, w holu budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego, odbędzie się kolejna - 6. edycja ORIENTATION DAY, czyli Podkarpackich Targów Edukacyjnych, organizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie.

Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”. Targi adresowane są przede wszystkim do ósmoklasistów oraz przedstawicieli szkół podstawowych, a także wszystkich innych osób żywo zainteresowanych tematyką edukacji w naszym mieście.

W targach wezmą udział przedstawiciele kilkudziesięciu podkarpackich szkół średnich i branżowych, którzy przedstawią swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/ 23 dla przyszłych uczniów szkół średnich. 

Ponadto ósmoklasiści będą mogli porozmawiać z rówieśnikami i nauczycielami oraz uzyskać odpowiedzi na interesujące ich indywidualne zagadnienia związane z ofertą prezentowanych placówek oraz wymienić się swoimi doświadczeniami, a także oczekiwaniami.
Reklama
Podczas targów będzie można również zapoznać się z ofertą pozaszkolnych zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. 

- Gorąco zapraszam ósmoklasistów i rodziców do zapoznania się z ofertą szkół i udziału w 6. edycji ORIENTATION DAY. Życzę owocnych spotkań podczas prezentacji szkół ponadpodstawowych. I trzymam kciuki za wszystkich ósmoklasistów podczas majowych egzaminów. Wybierzcie mądrze swoją przyszłość, pomożemy Wam w tym – mówi dr Anna Pięta Szawara, dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego. 

Uczestnictwo w ORIENTATION DAY jest bezpłatne, otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych edukacją. Targi odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym.

6. edycja ORIENTATION DAY odbędzie się 25 marca 2022 r. w głównym kampusie UR (budynek A0), przy ul. prof. Pigonia 1 (Kampus Rejtana), w godzinach 9:00-15: 00. Wstęp wolny!

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kompletnie pijana kobieta wjechała w bariery na parkingu B1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 40-letnią kobietę, która Hondą Civic wjechała w bariery energochłonne na terenie parkingu przy hipermarkecie B1 w Rzeszowie. Okazało się, że kierująca miała ponad 3,6 promila.

Rzeszów

Postęp prac na budowie parkingu piętrowego z lądowiskiem przy szpitalu „na górce” [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, trwa budowa piętrowego parkingu z lądowiskiem dla śmigłowców. Inwestycja ma być gotowa do końca czerwca 2026 roku. Sprawdzamy, na jakim...

Rzeszów

Ktoś uszkodził 20 samochodów przy ul. Żwirki i Wigury. Policja prosi o pomoc

RZESZÓW. Rzeszowska policja zwróciła się z prośbą o pomoc do ewentualnych świadków zdarzenia, do którego doszło na jednym z parkingów przy ul. Żwirki i Wigury. Nieznany sprawca uszkodził lakier w 20 samochodach.

Rzeszów

Podkarpacki Bazarek wraca po zimowej przerwie

RZESZÓW. Świeże produkty prosto od lokalnych producentów – po zimowej przerwie do Parku Papieskiego wraca Podkarpacki Bazarek. Najbliższa edycja odbędzie się w sobotę, 7 marca.

Rzeszów

Jest koncepcja rozbudowy zielonej Arkadii na osiedlu Drabinianka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie ma już opracowaną koncepcję zagospodarowania kolejnej przestrzeni na terenach rekreacyjnych Arkadia.

Rzeszów

Kolejny etap rozbudowy ul. Wyspiańskiego. Powstanie przedłużenie do al. Witosa

RZESZÓW. Miasto przygotowuje kolejną inwestycję związaną z rozbudową ul. Wyspiańskiego. Powstanie jej przedłużenie i połączenie z al. Witosa. Najpierw jednak konieczne jest opracowanie dokumentacji projektowej – przetarg na wybór projektanta został już...

Rzeszów

Kilkaset rzeszowskich przejść dla pieszych zostanie doświetlonych

RZESZÓW. Na 250 rzeszowskich przejściach dla pieszych będzie jaśniej i bezpieczniej. Zostaną doświetlone. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Niebezpieczne odkrycie niedaleko Rzeszowa. Interweniowali saperzy

W Hyżnem w powiecie rzeszowskim znaleziono niewybuchy z okresu II wojny światowej. Saperzy zajęli się ich neutralizacją.

Reklama