Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

VI Podkarpackie Targi Edukacyjnie ponownie w Rzeszowie

Dodano:

fot. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie
fot. Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie
RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią Covid-19, już w najbliższy piątek, 25 marca, w holu budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego, odbędzie się kolejna - 6. edycja ORIENTATION DAY, czyli Podkarpackich Targów Edukacyjnych, organizowanych przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. Stanisława Barańczaka w Rzeszowie.

Hasło tegorocznej edycji Podkarpackich Targów Edukacyjnych brzmi „Ósmoklasisto, przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro!”. Targi adresowane są przede wszystkim do ósmoklasistów oraz przedstawicieli szkół podstawowych, a także wszystkich innych osób żywo zainteresowanych tematyką edukacji w naszym mieście.

W targach wezmą udział przedstawiciele kilkudziesięciu podkarpackich szkół średnich i branżowych, którzy przedstawią swoją ofertę edukacyjną na rok szkolny 2022/ 23 dla przyszłych uczniów szkół średnich. 

Ponadto ósmoklasiści będą mogli porozmawiać z rówieśnikami i nauczycielami oraz uzyskać odpowiedzi na interesujące ich indywidualne zagadnienia związane z ofertą prezentowanych placówek oraz wymienić się swoimi doświadczeniami, a także oczekiwaniami.
Reklama
Podczas targów będzie można również zapoznać się z ofertą pozaszkolnych zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. 

- Gorąco zapraszam ósmoklasistów i rodziców do zapoznania się z ofertą szkół i udziału w 6. edycji ORIENTATION DAY. Życzę owocnych spotkań podczas prezentacji szkół ponadpodstawowych. I trzymam kciuki za wszystkich ósmoklasistów podczas majowych egzaminów. Wybierzcie mądrze swoją przyszłość, pomożemy Wam w tym – mówi dr Anna Pięta Szawara, dyrektor Dwujęzycznego Liceum Uniwersyteckiego. 

Uczestnictwo w ORIENTATION DAY jest bezpłatne, otwarte dla wszystkich osób zainteresowanych edukacją. Targi odbędą się w ścisłym reżimie sanitarnym.

6. edycja ORIENTATION DAY odbędzie się 25 marca 2022 r. w głównym kampusie UR (budynek A0), przy ul. prof. Pigonia 1 (Kampus Rejtana), w godzinach 9:00-15: 00. Wstęp wolny!

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nocny wypadek w Rzeszowie. Sprawczyni jechała pod prąd

RZESZÓW. Dzisiaj w nocy, na al. Rejtana doszło do zderzenia opla z mercedesem. W wypadku ucierpiały dwie osoby. Sprawczyni zdarzenia jechała pod prąd.

Rzeszów

Jest umowa na opracowanie koncepcji drogi łączącej ul. Warszawską ze strefą Dworzysko

RZESZÓW. Program funkcjonalno-użytkowy przygotuje firma Sweco Polska z Poznania. Koszt przygotowania dokumentu to 2,4 mln zł. 

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej: zamknięta ul. Myśliwska, objazdy MPK

RZESZÓW. Od piątku, 20 października nastąpi ważna zmiana na przebudowywanej ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Ma to związek z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Myśliwską. Nastąpi zmiana w kursach...

Rzeszów

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pierwszym etapem jest wymiana starych instalacji podziemnych. Roboty trwają już w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kościuszki. Będą one sukcesywnie przesuwać się w kierunku ulic Matejki i Kopernika.

Rzeszów

Firma Knorr Bremse otworzyła nowy zakład w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny zakład produkcyjno-usługowy zlokalizowany jest w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko.

Rzeszów

Strajk kierowców MPK odwołany. Jest porozumienie

RZESZÓW. Jest porozumienie pomiędzy MPK a strajkującymi kierowcami. W czwartek wszystkie autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice.

Rzeszów

Oszustwa metodą "na prokuratora". Ostrzeżenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie opublikowała ostrzeżenie przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane osobowe metodą „na prokuratora”.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy otrzymali nowe agregaty prądotwórcze

RZESZÓW. 39 nowych agregatów prądotwórczych trafiło do rzeszowskich jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego. Urządzenia o łącznej wartości ponad 300 tys. zł pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Reklama