Rzeszów - Niedziela, 06.07.2025
Reklama

W Dolinie Lotniczej powstanie duży park magazynowy. Zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób

Dodano:

fot. 7R SA
fot. 7R SA
RZESZÓW. Ruszyła budowa parku magazynowego, który znajdzie się w strefie ekonomicznej Dolina Lotnicza. Łączna powierzchnia dwóch budynków wynosić będzie ok. 56 000 mkw. Wykonawcą inwestycji jest firma Bremer Sp. z o.o. Deweloperem inwestycji 7R Park Rzeszów jest 7R SA.

7R Park Rzeszów to projekt składający się z dwóch nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni ok. 56 000 mkw. Inwestycja została zlokalizowana przy drodze ekspresowej S19 i DK 94. Zważywszy na dużą koncentracje firm branży lotniczej oraz ośrodków naukowo-badawczych w tym regionie, to inwestycja dość dobrze wpisuje się w krajobraz Doliny Lotniczej.

„Dla naszego nowego parku wybraliśmy unikalną lokalizację - 7R Park Rzeszów będzie położony najbliżej centrum miasta ze wszystkich obecnych w okolicy, a łatwy dostęp do infrastruktury drogowej i komunikacji miejskiej sprawia, że jest to także atrakcyjna lokalizacja dla pracowników” -  wyjaśnia Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Bremer Sp. z o.o. Pierwszy budynek 7R Park Rzeszów zostanie oddany do użytkowania w IV kwartale 2019 roku. Pierwszy budynek będzie miał powierzchnie 32 tys. mkw., kolejny 20,5 tys. mkw.  Cała inwestycja będzie gotowa do końca 2020 roku.
Reklama
„Szacuje się, że zatrudnienie na terenie 7R Park Rzeszów znajdzie od 150 do 200 osób” – informuje Bartłomiej Krawiecki.

7R jest ogólnopolskim deweloperem, działającym na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma istnieje od 2009 roku, realizując zarówno centra magazynowe, przemysłowe oraz obiekty typu build to suit. Magazyny budowane w Rzeszowie będą ich pierwsza inwestycją na Podkarpaciu.

„Pierwsza podpisana już umowa najmu z dużym operatorem logistycznym oraz zainteresowanie ze strony kolejnych potencjalnych klientów zdecydowanie potwierdzają atrakcyjność mniejszych aglomeracji takich jak Rzeszów i słuszność naszej strategii lokowania kolejnych inwestycji 7R właśnie w takich miastach” – dodaje Bartłomiej Krawiecki.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami.

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Rzeszów

Ewa Leniart chce tańszej komunikacji miejskiej. Proponuje "bilet 365"

RZESZÓW. Ewa Leniart chce wprowadzić  w Rzeszowie roczny „bilet 365”. Zadeklarowała również integrację komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu.

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Rzeszów

Konrad Fijołek podpisał "kontrakt" dla osiedla Budziwój

RZESZÓW. Kandydat na prezydenta Rzeszowa Konrad Fijołek, gościł dziś na osiedlu Budziwój, gdzie podpisał „kontrakt” dotyczący realizacji najpilniejszych inwestycji na osiedlu.

Rzeszów

Przebudują most Załęski i skrzyżowanie ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Jest decyzja ZRID

RZESZÓW. Wydano zezwolenie na realizację dwóch ważnych inwestycji drogowych w Rzeszowie. Chodzi o rozbudowę mostu Załęskiego oraz przebudowę skrzyżowania ulic Siemieńskiego i gen. Maczka. Inwestycje te są częścią większej całości.

Rzeszów

Czytelnia Główna WiMBP udostępnia zbiory "na zewnątrz"

RZESZÓW. Od 4 maja czytelnicy WiMBP w Rzeszowie mogą wypożyczać do domu część zbiorów z Czytelni Głównej przy ul. Sokoła 13.

Rzeszów

CH Plaza powiększa ofertę dla najmłodszych

RZESZOW. CH Plaza ma nowego najemcę. Do portfolio dołączyła lokalna marka dzieciakowi.pl. Sklep oferuje gry oraz zabawki kreatywne i sensoryczne dla najmłodszych klientów.

Reklama