Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

W Dolinie Lotniczej powstanie duży park magazynowy. Zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób

Dodano: 13.05.2019 r.

fot. 7R SA
fot. 7R SA
RZESZÓW. Ruszyła budowa parku magazynowego, który znajdzie się w strefie ekonomicznej Dolina Lotnicza. Łączna powierzchnia dwóch budynków wynosić będzie ok. 56 000 mkw. Wykonawcą inwestycji jest firma Bremer Sp. z o.o. Deweloperem inwestycji 7R Park Rzeszów jest 7R SA.

7R Park Rzeszów to projekt składający się z dwóch nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni ok. 56 000 mkw. Inwestycja została zlokalizowana przy drodze ekspresowej S19 i DK 94. Zważywszy na dużą koncentracje firm branży lotniczej oraz ośrodków naukowo-badawczych w tym regionie, to inwestycja dość dobrze wpisuje się w krajobraz Doliny Lotniczej.

„Dla naszego nowego parku wybraliśmy unikalną lokalizację - 7R Park Rzeszów będzie położony najbliżej centrum miasta ze wszystkich obecnych w okolicy, a łatwy dostęp do infrastruktury drogowej i komunikacji miejskiej sprawia, że jest to także atrakcyjna lokalizacja dla pracowników” -  wyjaśnia Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Bremer Sp. z o.o. Pierwszy budynek 7R Park Rzeszów zostanie oddany do użytkowania w IV kwartale 2019 roku. Pierwszy budynek będzie miał powierzchnie 32 tys. mkw., kolejny 20,5 tys. mkw.  Cała inwestycja będzie gotowa do końca 2020 roku.
Reklama
„Szacuje się, że zatrudnienie na terenie 7R Park Rzeszów znajdzie od 150 do 200 osób” – informuje Bartłomiej Krawiecki.

7R jest ogólnopolskim deweloperem, działającym na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma istnieje od 2009 roku, realizując zarówno centra magazynowe, przemysłowe oraz obiekty typu build to suit. Magazyny budowane w Rzeszowie będą ich pierwsza inwestycją na Podkarpaciu.

„Pierwsza podpisana już umowa najmu z dużym operatorem logistycznym oraz zainteresowanie ze strony kolejnych potencjalnych klientów zdecydowanie potwierdzają atrakcyjność mniejszych aglomeracji takich jak Rzeszów i słuszność naszej strategii lokowania kolejnych inwestycji 7R właśnie w takich miastach” – dodaje Bartłomiej Krawiecki.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiosenna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 23 do 30 kwietnia 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy park

​RZESZÓW. Strefa relaksu, warzywnik, ogród tematyczny, street workout – to część atrakcji, jakie docelowo znajdą się w nowym parku przy ul. Bł. Karoliny. Docelowo park będzie miał wielkość ok. 2 hektarów. Szacowany...

Rzeszów

Wolne miejsca na szczepienia przeciwko Covid-19 w Rzeszowie

RZESZÓW. Od czwartku 8 kwietnia do soboty 10 kwietnia, punkt szczepień CM Medyk mieszczący się w centrum handlowym Full - Market przy al. Rejtana 53 dysponuje wolnymi miejscami na szczepienia przeciwko Covid-19.

Rzeszów

Na Zalesiu powstanie kameralna galeria handlowa [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku w Rzeszowie otwarta zostanie nowa galeria handlowa. Obiekt o powierzchni 1400 m2 powstanie na osiedlu Zalesie. Inwestycję realizuje firma Szklane Tarasy.

Rzeszów

Kolejne "gazowce" Autosan dotarły do Rzeszowa

RZESZÓW. Już wkrótce na ulice Rzeszowa wyjadą kolejne autobusy na gaz od firmy Autosan.

Rzeszów

Na Placu Farnym i przy ul. Chmaja powstaną ogrody kieszonkowe [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na przełomie czerwca i lipca w Rzeszowie powstaną dwa nowe tzw. ogrody kieszonkowe. Zarząd Zieleni Miejskiej ma już gotowe projekty.

Rzeszów

50-latek śmiertelnie przygnieciony przez ciągnik

RZESZÓW. W Ulanicy w gminie Dynów, 50-letni mężczyzna - mieszkaniec powiatu rzeszowskiego - został przegnieciony przez ciągnik. Zginął na miejscu. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i zatoczki w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto wybrało firmę, która przebuduje zatoczki autobusowe w Rzeszowie i postawi nowe wiaty. Koszt inwestycji to 8,9 mln zł.

Reklama