Rzeszów - Piątek, 21.08.2026
Reklama

W Jasionce wylądował samolot z poszkodowanymi w wypadku autokaru na Węgrzech

Dodano: 18.08.2026 r. / Redakcja

fot. Jerzy Żygadło, PUW Rzeszów
fot. Jerzy Żygadło, PUW Rzeszów

RZESZÓW. Specjalny rządowy samolot z osobami poszkodowanymi w wypadku autokaru na Węgrzech wylądował w poniedziałek wieczorem na lotnisku w Jasionce. Do kraju wróciło 21 uczestników pielgrzymki. W węgierskich szpitalach nadal przebywa 18 poszkodowanych.

- 21 osób poszkodowanych w tragicznym wypadku wróciło wczoraj do Polski rządowym samolotem, który wylądował na lotnisku Rzeszów-Jasionka. 16 osób udało się bezpośrednio do swoich rodzin, natomiast 5 zostało przewiezionych do dwóch rzeszowskich szpitali. Jedna z hospitalizowanych osób została już wypisana do domu - mówiła podczas porannego briefingu prasowegoTeresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

W czterech węgierskich szpitalach nadal przebywa 18 poszkodowanych, z których dwie osoby są w stanie zagrażającym życiu. Wojewoda przekazała, że transport kolejnych rannych do Polski będzie możliwy, jeśli pozwoli na to ich stan zdrowia.

Reklama

W gotowości pozostaje samolot CASA, przystosowany do przewozu osób leżących, a do dyspozycji jest również wojskowy śmigłowiec medyczny.

Jak zapewniła wojewoda, służby i podległe im instytucje pozostają w stałym kontakcie ze stroną węgierską, placówkami medycznymi oraz rodzinami poszkodowanych.

Do wypadku doszło w niedzielę, około godz. 1:00 w nocy, na autostradzie M3 w miejscowości Mezőkeresztes, w północno-wschodniej części Węgier. Autokarem podróżowało 59 osób. W wyniku zdarzenia zginęło 12 pasażerów, a kilkadziesiąt zostało rannych. Dotychczas zidentyfikowano siedem ofiar — ich rodziny otrzymały dokumenty oraz oficjalne potwierdzenie śmierci najbliższych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Uwaga kierowcy! W czwartek utrudnienia w ruchu na moście Narutowicza

RZESZÓW. W związku z pracami przy budowie kładki rowerowej na moście Narutowicza, w czwartek (13 maja) wystąpią tam utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Nowy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Od nowego roku akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zostaną uruchomione studia inżynierskie na kierunku elektromobilność.

Rzeszów

Ukradł lichtarz z kościoła farnego. Został złapany przez wiernych

RZESZÓW. 38-letni mężczyzna ukradł lichtarz z ołtarza w kościele farnym. Podczas próby ucieczki, złodziej został ujęty przez wiernych. Okazało się, że był pijany – miał ponad 2,6 promila. Dziś usłyszy zarzuty.

Rzeszów

Wykładowca WSIiZ o kolonizacji Marsa w prestiżowym czasopiśmie naukowym "Science"

RZESZÓW. Tekst „The biologically optimized spacefarer” powstał na zaproszenie redakcji magazynu.

Rzeszów

"A[u]kcja Trzy Serca". Studenci Politechniki Rzeszowskiej zbierają na pomoc dla Milenki

RZESZÓW. Już po raz szósty studenci z Politechniki Rzeszowskiej organizują aukcję charytatywną na rzecz chorego dziecka. Tym razem pomocy potrzebuje Milenka, która zmaga się wieloma chorobami.

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Zwiększony limit pasażerów i powrót "ciepłego guzika"

RZESZÓW. Pasażerowie MPK będą mogli ponownie samodzielnie otwierać drzwi autobusu. Zwiększony zostaje również limit pasażerów.

Rzeszów

Ewa Leniart chce tańszej komunikacji miejskiej. Proponuje "bilet 365"

RZESZÓW. Ewa Leniart chce wprowadzić  w Rzeszowie roczny „bilet 365”. Zadeklarowała również integrację komunikacji miejskiej z innymi środkami transportu.

Rzeszów

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

Reklama