Rzeszów - Czwartek, 20.08.2026
Reklama

W Jasionce wylądował samolot z poszkodowanymi w wypadku autokaru na Węgrzech

Dodano: 18.08.2026 r. / Redakcja

fot. Jerzy Żygadło, PUW Rzeszów
fot. Jerzy Żygadło, PUW Rzeszów

RZESZÓW. Specjalny rządowy samolot z osobami poszkodowanymi w wypadku autokaru na Węgrzech wylądował w poniedziałek wieczorem na lotnisku w Jasionce. Do kraju wróciło 21 uczestników pielgrzymki. W węgierskich szpitalach nadal przebywa 18 poszkodowanych.

- 21 osób poszkodowanych w tragicznym wypadku wróciło wczoraj do Polski rządowym samolotem, który wylądował na lotnisku Rzeszów-Jasionka. 16 osób udało się bezpośrednio do swoich rodzin, natomiast 5 zostało przewiezionych do dwóch rzeszowskich szpitali. Jedna z hospitalizowanych osób została już wypisana do domu - mówiła podczas porannego briefingu prasowegoTeresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

W czterech węgierskich szpitalach nadal przebywa 18 poszkodowanych, z których dwie osoby są w stanie zagrażającym życiu. Wojewoda przekazała, że transport kolejnych rannych do Polski będzie możliwy, jeśli pozwoli na to ich stan zdrowia.

Reklama

W gotowości pozostaje samolot CASA, przystosowany do przewozu osób leżących, a do dyspozycji jest również wojskowy śmigłowiec medyczny.

Jak zapewniła wojewoda, służby i podległe im instytucje pozostają w stałym kontakcie ze stroną węgierską, placówkami medycznymi oraz rodzinami poszkodowanych.

Do wypadku doszło w niedzielę, około godz. 1:00 w nocy, na autostradzie M3 w miejscowości Mezőkeresztes, w północno-wschodniej części Węgier. Autokarem podróżowało 59 osób. W wyniku zdarzenia zginęło 12 pasażerów, a kilkadziesiąt zostało rannych. Dotychczas zidentyfikowano siedem ofiar — ich rodziny otrzymały dokumenty oraz oficjalne potwierdzenie śmierci najbliższych.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Rzeszów

Budowa żłobka i przedszkola na os. Przybyszówka za droga dla miasta?

RZESZÓW. Budynek, w którym znajdzie się żłobek i przedszkole ma powstać przy ul. Iwonickiej. Obiekt przyjmie 353 dzieci, jednak na dzień dzisiejszy przetarg na wykonanie inwestycji zostanie najprawdopodobniej unieważniony.

Rzeszów

Rektor UR odwołuje wydarzenia oraz zaleca kwarantannę domową

RZESZÓW. Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek wydał kolejne oświadczenie w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą koronawirusa.

Rzeszów

Związek Gmin PKS ma nowoczesne zaplecze techniczne

Przy bazie PKS w Rzeszowie wybudowano halę zaplecza technicznego wraz z częścią biurowo - socjalną, o powierzchni ponad 1000 m.

Rzeszów

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa

​Jedno z najważniejszych wydarzeń w branży rolno-spożywczej zostało odwołane w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19. Organizatorzy wydali oświadczenie.

Rzeszów

Policjantka z Rzeszowa pomogła potrąconemu 12-latkowi

RZESZÓW. Będąca przed służbą policjantka z rzeszowskiej komendy udzieliła pomocy 12-letniemu chłopcu, który został potrącony przez samochód na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Rzeszów

Butelkomaty zbyt kosztowne dla miasta

RZESZÓW. Powraca sprawa montażu w mieście automatów na zużyte butelki plastikowe. Tym razem głos w tej sprawie zabrała radna Prawa i Sprawiedliwości.

Rzeszów

Zakończono przebudowę letniego pałacu Lubomirskich

RZESZÓW. Trwające od ponad 5 lat prace konserwatorskie zostały zakończone. Letni pałac Lubomirskich przy al. Pod Kasztanami został ostatecznie odrestaurowany.

Reklama