Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

 - Na rzeszowskie Bulwary powraca wielkie sportowe wydarzenie - PKO Półmaraton Rzeszowski. Biegacze znowu mają możliwość przeżywania emocji związanych z rywalizacją i doskonałą okazję do pomagania, uczestnicząc w akcji charytatywnej „biegnę dla Julii”. Trzymam kciuki za wszystkich startujących. – mówi Aleksander Puła, dyrektor Makroregionu Korporacyjnego w Lublinie, w PKO Banku Polskim

Start i meta biegów będą zlokalizowane obok sceny na Bulwarach. Trasa biegu została wyznaczona wzdłuż Wisłoka od okolic sceny do końca ścieżki pieszo-rowerowej w okolicach ulicy Jarowej następnie powrót aż do okolic dawnego parku linowego na Olszynkach.

Uczestnicy półmaratonu pokonają dwie pętle o długości 10,548 km. Start pierwszej serii biegu odbędzie się o godzinie 7:00, kolejna grupa o godzinie 7:30 i o 8:00. Wszystkie sztafety półmaratońskie wystartują w serii o godzinie 7.30.
Reklama
Biuro zawodów będzie zlokalizowane w hali Podpromie. Podczas odbierania pakietów startowych każda w pełni zaszczepiona osoba powinna posiadać przy sobie odpowiednie zaświadczenie.

Obecnie na liście startowej jest ok. 700 zawodników, którzy wystartują w półmaratonie oraz około 40 czteroosobowych sztafet. Można będzie się jeszcze zapisać w biurze zawodów w dniu 19 czerwca od 15:00 do 18:00 lub w dniu zawodów od godziny 6:00 rano.

Gościem specjalnym 14.PKO Półmaratonu Rzeszowskiego będzie Sebastian Chmara – Mistrz Świata w Siedmioboju Lekkoatletycznym, obecnie komentator sportowy. Podobnie jak w poprzednich edycjach rzeszowskich biegów tak i teraz będzie zorganizowana akcja charytatywna „Biegnę dla…”. Tym razem uczestnicy pobiegną dla 3-letniej Juli, która boryka się z poważną wadą słuchu. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Julii” będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy dwudziestu rzeszowskich ulicach pojawiły się nowe latarnie

RZESZÓW. Blisko 160 tys. zł kosztował montaż nowego oświetlenia przy dwudziestu rzeszowskich ulicach. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn.: „Poprawa infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Rzeszowa”.

Rzeszów

ZOBACZ. 33. Finał WOŚP w Rzeszowie na zdjęciach

RZESZÓW. Korowód wolontariuszy, pokazy sprzętu służb, występy artystyczne, koncerty, prezentacje firm i wiele więcej - zobacz co działo się na rzeszowskim Rynku w ramach 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Nowy park kieszonkowy w Rzeszowie na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie parku kieszonkowego na osiedlu Nowe Miasto. Jak słyszymy w ratuszu, pozostał jeszcze montaż dużego urządzenia zabawowego, które zostało zamówione za granicą.

Rzeszów

Zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego w Rzeszowie. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Przed godz. 13:30 na skrzyżowaniu ulic Krzyżanowskiego z Paderewskiego, doszło do zderzenia dwóch samochodów. Kierowca jednego z nich trafił do szpitala. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Znów drogo! Otwarto oferty w drugim przetargu na projekt przebudowy ronda Pobitno

RZESZÓW. Miasto po raz kolejny próbuje znaleźć firmę, która opracuje dokumentację na przebudowę Ronda Pobitno. Zgodnie z założeniem, ma tam powstać rondo turbinowe. Niestety, proponowana przez wykonawcę kwota, znacznie przekracza środki zarezerwowane...

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nową Biedronkę

RZESZÓW. Na osiedlu Drabinianka otwarto nowy sklep sieci Biedronka. Jest to już 23. punkt tej popularnej marki w naszym mieście. W całej Polsce jest ich ponad 3600.

Rzeszów

Rejs po Wisłoku i piknik na miejskiej plaży z Prezydentem Rzeszowa na licytacji WOŚP

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek wystawił dwie aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wylicytować można m.in. wspólny rejs po Wisłoku i piknik na terenie miejskiej plaży.

Rzeszów

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powołano pełnomocnika ds. praw pacjenta

RZESZÓW. Dr Witold Skręt, kierownik Ośrodka Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych KSW Nr 2 w Rzeszowie, został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. praw pacjenta.

Reklama