Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

W niedzielę piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

Dodano: 13.08.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już w najbliższą niedzielę z okazji Święta Wojska Polskiego, na parkingu PUW odbędzie się piknik wojskowy.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 i potrwa do godz. 17:00. Na parkingu przed Urzędem Wojewódzkim staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak” (w różnej wersji uzbrojenia), Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Sprzęt zaprezentują również pozostałe służby mundurowe. Będzie można zapoznać się z wyposażeniem wozów Państwowej Straży Pożarnej, zaglądnąć do policyjnego radiowozu, porozmawiać z ratownikami medycznymi, a w towarzystwie ekspertów z NBP nauczyć się  rozpoznawania znaków pieniężnych oraz sprawdzić ile zmieści bankowóz. W trakcie pikniku dowiemy się także czego lepiej nie przywozić z wakacji i jak działa mobilny rentgen. Nie zabraknie również wojskowej grochówki.

Na terenie pikniku funkcjonował będzie Tymczasowy Punkt Szczepień, w którym będzie można się zaszczepić przeciwko Covid-19, bez wcześniejszego zapisywania się na konkretną godzinę. Punkt będzie działał w godzinach: 13:30 - 17:00. Szczepić będą dwa zespoły złożone z kadry szpitala MSWiA w Rzeszowie. Badanie kwalifikacyjne do szczepienia przeprowadzi lekarz. Do wyboru będą dwa rodzaje szczepionki: Pfizer oraz Johnson&Johnson.
Reklama
W związku z organizacją uroczystości, 13, 14 i 15 lipca parking przy PUW będzie niedostępny. Osoby niepełnosprawne będą mogły skorzystać z miejsc zlokalizowanych na parkingu od strony ul. Grunwaldzkiej.

PROGRAM PIKNIKU
  • animacje, gry i zabawy dla dzieci,
  • promocja książki „Historia wojsk górskich II Rzeczypospolitej 1918-1939”, autor dr Wojciech Moś, wyd. Avalon,
  • wystawa fotograficzna ,,21 Brygada Strzelców Podhalańskich w Siłach Odpowiedzi NATO”,
  • koncert Sekcji Wokalnej Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa,
  • atrakcje kulinarne – grochówka wojskowa,
  • stoiska promocyjne, prezentacje uzbrojenia, umiejętności oraz nowoczesnego sprzętu Partnerów wydarzenia. 
  • możliwość zaszczepienia się przeciwko COVID-19

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczny Autobus na ulicach Rzeszowa. Sprawdź styczniowy rozkład jazdy

RZESZÓW. Jeszcze do połowy stycznia po ulicach Rzeszowa będzie kursował udekorowany świątecznie autobus komunikacji miejskiej. Możecie go spotkać na różnych liniach. Szczegółowy rozkład jazdy na najbliższe tygodnie znajdziecie poniżej.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. Suzuki wbiło się w elewację budynku, 2 osoby w szpitalu

RZESZÓW. 51-letni kierowca Suzuki, z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w elewację budynku, a następnie potrącił idące chodnikiem kobiety. Obydwie poszkodowane trafiły do szpitala.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy dwóch linii MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianie w rozkładach jazdy dwóch linii autobusowych, które zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2026 roku.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie świąteczno-noworocznym. Sprawdź, jak będą kursowały autobusy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przedstawił rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w okresie Świąt oraz Nowego Roku. W Wigilię kursy miejskich autobusów realizowane będą w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Otwarto nową drogę łączącą ulice Krzyżanowskiego i Wieniawskiego [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. Zakończyła się budowa ważnej drogi w południowo-wschodniej części miasta. Dzisiaj odbyło się oficjalne otwarcie łącznika ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego.

Rzeszów

Postępują prace na budowie strategicznej inwestycji na lotnisku w Jasionce [ZDJĘCIA]

RZESZÓW/JASIONKA. W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka trwają prace związane z realizacją II etapu budowy równoległej drogi kołowania oraz infrastruktury towarzyszącej. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2026 roku. - Prowadzone prace nie...

Rzeszów

Zakończono montaż betonowej obudowy tunelu na S19 Rzeszów Południe-Babica

RZESZÓW. Kolejny ważny etap budowy ponad 2-kilometrowego tunelu na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica został zakończony. Wykonawca inwestycji zamontował ostatni betonowy segment wewnętrznej obudowy tunelu.

Rzeszów

Uwaga mieszkańcy. Zmiany terminów odbioru śmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym oraz noworocznym, zmianie ulegnie harmonogram odbioru odpadów komunalnych. Jeśli nie chcesz, aby śmieci zalegały Ci w domu, sprawdź w jakie dni odbędzie się zbiórka.

Reklama