Rzeszów - Czwartek, 28.08.2025
Reklama

W niedzielę spiszesz się na rzeszowskim Rynku. Będą również koncerty i atrakcje

Dodano:

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę (12 września) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Piknik Spisowy, podczas którego będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Organizatorzy zaplanowali również koncerty oraz liczne atrakcje dla mieszkańców. Wydarzenie będzie połączone z Finałem Podkarpackiego Elektro Tournée organizowanego przez G&G Auto.

30 września mija termin spisywania się Polaków w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Wszyscy Ci, którzy jeszcze nie zdążyli wypełnić stosownego formularza, będą mogli się spisać podczas Pikniku Spisowego, który wystartuje w najbliższą niedzielę w samo południe na rzeszowskim Rynku.

Na płycie Rynku zaparkuje między innymi tzw. spisobus. Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaplanował przy tym liczne konkursy z nagrodami.

Na uczestników Pikniku  czekają też dwa koncerty. O 12.30 wystąpi Patryk Mateja – wokalista, gitarzysta, autor tekstów, który ma na swoim koncie liczne nagrody w konkursach muzycznych i płytę „Już To Wiem”. Obecnie pracuje nad drugim albumem – w klimacie hard-rockowym.
Reklama
 Na piknikowej scenie usłyszymy też The FoxCats. Zespół bazuje głównie na muzyce z lat 50-tych i 60-tych. The FoxCats grają w rytmach rock'n'rolla, rockabilly, pop-rocka. W programie Pikniku przewidziano też występ Akademii Aktorskiej „Artysta” z piosenkami z musicalu „Piotruś Pan”.

Piknik Spisowy to także liczne bezpłatne atrakcje dla najmłodszych – między innymi zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy, zabawy z wodzirejem, strefa gier, dmuchańce i trampoliny, zwierzaki z balonów, bańki mydlane.

Będzie też gratka dla fanów motoryzacji – podczas Pikniku odbędzie się Finał Podkarpackiego Elektro Tournéez G&G Auto. Chętni będą mogli skorzystać z jazd testowych najnowszymi samochodami elektrycznymi, wziąć udział w konkursie i wygrać jedną z czterech nagród głównych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W czwartek początek Rzeszowskich Juwenaliów 2019. Mieszkańców czekają utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Uczestnicy "Rzeszowskich Juwenaliów 2019" zaczną zbierać się na Rynku, gdzie o godz. 16, rozpocznie się impreza.

Rzeszów

Rusza przebudowa CH Plaza Rzeszów. Będą nowe sklepy i lepsze połączenie z E. Leclerc

RZESZÓW. Przebudowa CH. Plaza Rzeszów rozpocznie się już w maju.

Rzeszów

Ciąg dalszy pożegnań w Asseco Resovii Rzeszów. Tym razem przyszedł czas na trenera Gheorghe Cretu

RZESZÓW. Z zespołem żegnają się Gianni Cretu, Alar Rikberg i Sebastiano Chittolini.

Rzeszów

Bezpłatna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie (harmonogram na maj)

RZESZÓW. Gmina Miasto Rzeszów organizuje wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej Rzeszów Sp. z o.o. obwoźną zbiórkę odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wywalczyły brąz

RZESZÓW. Reprezentantki stolicy województwa podkarpackiego swój ostatni mecz wygrały po tie-breaku.

Rzeszów

Nowoczesna stacja Rzeszów Główny i nie tylko. Ponad 2 mld zł. na inwestycje kolejowe na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Rzeszowie 30 kwietnia 2019 r. odbyła się konferencja” Inwestycje kolejowe na Podkarpaciu”. 

Rzeszów

Trwają przygotowania do sezonu letniego na basenach otwartych i Żwirowni

RZESZÓW. Najprawdopodobniej już na początku czerwca mieszkańcy będą mogli skorzystać z otwartych basenów i Żwirowni.

Reklama