Rzeszów - Środa, 17.12.2025
Reklama

W niedzielę spiszesz się na rzeszowskim Rynku. Będą również koncerty i atrakcje

Dodano: 09.09.2021 r.

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę (12 września) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Piknik Spisowy, podczas którego będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym. Organizatorzy zaplanowali również koncerty oraz liczne atrakcje dla mieszkańców. Wydarzenie będzie połączone z Finałem Podkarpackiego Elektro Tournée organizowanego przez G&G Auto.

30 września mija termin spisywania się Polaków w ramach Narodowego Spisu Powszechnego. Wszyscy Ci, którzy jeszcze nie zdążyli wypełnić stosownego formularza, będą mogli się spisać podczas Pikniku Spisowego, który wystartuje w najbliższą niedzielę w samo południe na rzeszowskim Rynku.

Na płycie Rynku zaparkuje między innymi tzw. spisobus. Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaplanował przy tym liczne konkursy z nagrodami.

Na uczestników Pikniku  czekają też dwa koncerty. O 12.30 wystąpi Patryk Mateja – wokalista, gitarzysta, autor tekstów, który ma na swoim koncie liczne nagrody w konkursach muzycznych i płytę „Już To Wiem”. Obecnie pracuje nad drugim albumem – w klimacie hard-rockowym.
Reklama
 Na piknikowej scenie usłyszymy też The FoxCats. Zespół bazuje głównie na muzyce z lat 50-tych i 60-tych. The FoxCats grają w rytmach rock'n'rolla, rockabilly, pop-rocka. W programie Pikniku przewidziano też występ Akademii Aktorskiej „Artysta” z piosenkami z musicalu „Piotruś Pan”.

Piknik Spisowy to także liczne bezpłatne atrakcje dla najmłodszych – między innymi zaplatanie warkoczyków, malowanie twarzy, zabawy z wodzirejem, strefa gier, dmuchańce i trampoliny, zwierzaki z balonów, bańki mydlane.

Będzie też gratka dla fanów motoryzacji – podczas Pikniku odbędzie się Finał Podkarpackiego Elektro Tournéez G&G Auto. Chętni będą mogli skorzystać z jazd testowych najnowszymi samochodami elektrycznymi, wziąć udział w konkursie i wygrać jedną z czterech nagród głównych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej odnieśli kolejny światowy sukces. Tym razem przywieźli pięć srebrnych medali z zawodów w USA.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie PRZESTRZEŃ Kwadratowa dla mieszkańców? Trwa głosowanie

Fundacja Rzeszowska mobilizuje Rzeszowian do głosowania na kwadratową PRZESTRZEŃ, która w wakacje mogłaby pojawić się w naszym mieście.

Rzeszów

Pokaz nowoczesnych technologii na Politechnice Rzeszowskiej. Będą m.in. warsztaty, symulatory i e-hulajnogi

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia od godz. 11:00 do godz. 17:00.

Rzeszów

Świąteczne kursy autobusów i dodatkowy przystanek dla linii nr 2 i 47

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie podał informacje o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

Ponad 2 tys. motocyklistów przywitało wiosnę w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 2 tysiące motocyklistów zjechało do Rzeszowa na VIII Motocyklowe Topienie Marzanny.

Rzeszów

Warsztaty z obsługi tabletów dla osób po 50-tce

RZESZÓW. Na dwudniowych warsztatach uczestnicy poznają użyteczność urządzenia z zainstalowanym Androidem 6.0 w życiu codziennym...

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera sezon motocyklowy. W sobotę Motobazar i dni otwarte salonów

RZESZÓW. Zorganizowany po raz pierwszy Motobazar GOC to impreza otwarta i darmowa zarówno dla sprzedających, jak i kupujących.

Reklama