Rzeszów - Poniedziałek, 15.09.2025
Reklama

W niedzielę utrudnienia w ruchu w związku z Półmaratonem Rzeszowskim

Dodano: 07.04.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W najbliższą niedzielę 10 kwietnia 2022 r. odbędzie się 15. edycja PKO Półmaratonu Rzeszowskiego. Trasa tegorocznego biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Utrudnienia potrwają od godz. 8:00 do około godz. 14:00.

Wielkie bieganie rozpocznie się o godz. 9:30. Półmaraton rzeszowski rozpocznie się w niedzielę o godz. 9.30. Uczestnicy półmaratony wyrusza z rzeszowskiego Rynku, gdzie zlokalizowany będzie start i meta.  

Dalej trasa będzie przebiegać: ul. T. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Jana III Sobieskiego, ul. Grunwaldzką, ul. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską, ul. Jagiellońską, ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. F. Szopena, ul. Hetmańską, ul. Wincentego Pola do Bulwarów nad Wisłokiem. Bulwarami zawodnicy pobiegną do Lisiej Góry, gdzie zawrócą i pobiegnął przez Olszynki do ul. F Szopena, a następnie ul. Słowackiego do Rynku, gdzie będzie meta biegu. Wyznaczoną trasę zawodnicy przebiegną dwukrotnie.

Ulice zaznaczone pogrubioną czcionką będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami ruch będzie odbywał się wyznaczonymi pasami, oddzielonymi barierkami i taśmami zabezpieczającymi. Na ul. Piłsudskiego i Cieplińskiego zawodnicy pobiegną lewym pasem przeciwnie do kierunku jazdy. Częściowo zamknięty będzie również Plac Śreniawitów. Ruch na placu będzie odbywał się tylko od ulicy Lisa Kuli do ul. Dąbrowskiego i w przeciwnym kierunku. W związku z tym całkowicie zamknięty będzie Most Zamkowy.
Reklama
Cała trasa zamknięta będzie zgodnie z powyższym wykazem w godz. od 8.00 do 13.00.

Od godz. 3:00 w nocy rozkładane będą elementy zabezpieczające półmaraton. Już wtedy mogą wystąpić pierwsze utrudnienia. Jednak ulice nie będą zamknięte.

Na poszczególnych odcinkach trasy ruch będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego. Utrudnienia powinny zakończyć się do godz. 14:00 wraz z usunięciem elementów zabezpieczających trasę biegu. 

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy. W kluczowych miejscach policjanci będą kierować ruchem i wskazywać możliwe objazdy.

Objazdy autobusów komunikacji miejskiej

W godz. ok. 8:30 – 12:30 autobusy kursujące ulicą Hetmańską, Szopena, Targową zostaną skierowane trasą objazdową przez ulice W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa-Kuli i Cieplińskiego, natomiast autobusy kursujące na odcinku trasy Lisa-Kuli – Kopisto pojadą objazdem alejami Piłsudskiego oraz Rejtana.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Oto 10 kluczowych inwestycji, które mają powstać w Rzeszowie w najbliższych latach

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada - to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.

Rzeszów

Wyjątkowa ławeczka Łukasiewicza przed Urzędem Marszałkowskim

​RZESZÓW. Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego stanęła wyjątkowa ławka upamiętniająca Ignacego Łukasiewicza. - Ławeczka ma nie tylko upamiętniać tę wybitną postać, ale ma też mieć wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla młodych...

Rzeszów

10 największych i najważniejszych inwestycji w 2022 roku w Rzeszowie wg ratusza

RZESZÓW. Po tzw. „małych” inwestycjach, przyszedł czas na te duże. Ratusz przedstawił listę 10 największych i najważniejszych „dużych” inwestycji minionego roku.

Rzeszów

Program in vitro w Rzeszowie - konkurs rozstrzygnięty

RZESZÓW. Wybrana została oferta firmy PARENS. Program będzie trwał od 9 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r.

Rzeszów

Zwłoki mężczyzny w rzece w Rzeszowie. Policja ustala przyczyny śmierci mężczyzny

RZESZÓW. Ciało 38-letniego mieszkańca Rzeszowa znaleziono w rzece przy ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Rzeszów

Ruszył przetarg na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Są nowe wizualizacje

RZESZÓW. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Obiekt ma być gotowy w 2025 roku.

Rzeszów

Miasto podsumowuje 2022 rok. Oto najważniejsze małe inwestycje zrealizowane w Rzeszowie

RZESZÓW. To m.in. nowe drogi osiedlowe, więcej zieleni w mieście i lepsza infrastruktura rowerowa.  

Reklama