Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

W niedzielę w Rzeszowie bezpłatna komunikacja miejska

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. 1 czerwca, czyli w dniu II tury wyborów Prezydenta RP z rzeszowskiej komunikacji publicznej będzie można korzystać bezpłatnie.

Bezpłatna komunikacja w dniu wyborów jest efektem uchwały, którą w 2024 roku przyjęła Rada Miasta Rzeszowa. Na mocy tej uchwały w najbliższą niedzielę z rzeszowskiej komunikacji będzie można korzystać bez konieczności zakupu biletu.

Jak czytamy w uzasadnieniu ww. uchwały, celem wprowadzenia darmowych przejazdów w dniu wyborów jest „ pomoc osobom posiadającym czynne prawa wyborcze w realizacji swoich uprawnień do oddania głosu na wybranych kandydatów/kandydatki poprzez dotarcie komunikacją miejską do lokali wyborczych bez ponoszenia opłat za przejazd komunikacją miejską oraz zwiększenie frekwencji wyborczej, która jest fundamentalnym elementem funkcjonowania demokracji”.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy odnowie parku na rzeszowskim osiedlu Zalesie dobiegają końca. - Inwestycja jest już praktycznie na finiszu, w marcu odbędzie się odbiór prac – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Ruszają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek rozpoczyna cykl spotkań obywatelskich pod hasłem „RzeszówToMY”. Pierwsze odbędzie się z mieszkańcami osiedli: Miłocin, Miłocin Św. Huberta i Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Trwa rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma być gotowa w sierpniu br. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Nocne poszukiwania 34-latka z powiatu rzeszowskiego zakończone sukcesem

RZESZÓW. 30 policjantów oraz pies służbowy brało udział w całonocnych poszukiwaniach 34-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna w sobotę wieczorem zgubił się w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi do domu. 

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Rusza rekrutacja na semestr letni w Rzeszowie

RZESZÓW. Nabór potrwa do 27 lutego. Wszystkie zajęcia odbywają się stacjonarnie i są bezpłatne.

Rzeszów

Pieniądze na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto podpisało jubileuszową, dwudziestą już umowę z Podkarpackim Bankiem Żywności. Na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Rzeszowa przekazane zostało 50 tys. zł.  

Rzeszów

W weekend w Rzeszowie halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

RZESZÓW. Blisko 1000 zawodników wystartuje w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody rozpoczną się w piątek w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Cichej.

Rzeszów

W rzeszowskich szkołach pojawiły się różowe skrzyneczki

RZESZÓW. W 43 rzeszowskich szkołach zamontowane zostały tzw. różowe skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Reklama