Rzeszów - Poniedziałek, 06.04.2026
Reklama

W piątek, 2 września pogrzeb Tadeusza Ferenca

Dodano: 30.08.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc spocznie na cmentarzu komunalnym Wilkowyja. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00  mszą świętą w rzeszowskiej Katedrze. Wezmą w nich udział zaproszeni goście oraz mieszkańcy, do których dyspozycji będą również tereny pobliskiego Parku Papieskiego.

Po uroczystościach w Katedrze, kondukt żałobny uda się na cmentarz komunalny Wilkowyja, gdzie były prezydent spocznie w Alei Zasłużonych miasta Rzeszowa.

Od poniedziałku w rzeszowskim ratuszu wyłożona jest księga kondolencyjna. Księga dostępna będzie do dnia pogrzebu, a jeśli będzie taka wola mieszkańców, pozostanie tam dłużej.

Na znak żałoby, na budynkach Urzędu Miasta Rzeszowa i miejskich jednostek organizacyjnych, flagi miasta zostały opuszczone do połowy masztu lub przepasane kirem.

Tadeusz Ferenc zmarł w sobotę, 27 sierpnia w szpitalu w Rzeszowie po długiej chorobie. Miał 82 lata. Urząd prezydenta miasta Rzeszowa pełnił nieprzerwanie od 2002 r. do 2021 r. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Autor fałszywego alarmu bombowego w Rzeszowie zatrzymany

RZESZÓW. 56-latek z Rzeszowa usłyszy zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Motocyklista uderzył w ekrany dźwiękochłonne

RZESZÓW. 50-latek utracił panowanie Yamahą i uderzył w bariery dźwiękochłonne. W wyniku obrażeń trafił do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Rzeszów

Nowe godziny otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zmianie godzin otwarcia dwóch POP’ów na prośbę pasażerów.

Rzeszów

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rzeszów

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Rzeszów

1 mln zł od PLK dla rzeszowskiego pogotowia na walkę koronawirusem

RZESZÓW. Pieniądze będa przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu.

Rzeszów

Ul. Matysowska będzie rozbudowana

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która zaprojektuje i rozbuduje ul. Matysowską na długości ponad 2,6 km.

Reklama