Rzeszów - Poniedziałek, 04.05.2026
Reklama

W piątek kolejny dzień darmowej komunikacji w Rzeszowie

Dodano: 22.01.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W piątek, 23 stycznia po raz kolejny w tym tygodniu, komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Ma to związek z prognozowanymi zanieczyszczeniami powietrza.

Ratusz zachęca w piątek do korzystania z bezpłatnego transportu publicznego. W związku z ostrzeżeniami Wojewódzkiego Centrum zarządzania Kryzysowego, przez cały dzień w stolicy Podkarpacia będzie można korzystać z autobusów MPK bezpłatnie.

„Od północy przejazdy wszystkimi liniami komunikacji miejskiej będą darmowe, a kasowniki w autobusach zostaną wyłączone” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu miasta Rzeszowa na facebooku.

W środę fatalna jakość powietrza w Rzeszowie

Reklama

22 stycznia 2026 r. w Rzeszowie obowiązuje 3. (najwyższy) stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza, obowiązujący od godz. 8:00 do 24:00. Prognozowana i odnotowana jest bardzo zła jakość powietrza związana z pyłem PM10, z ryzykiem przekroczenia poziomu alarmowego 150 µg/m³ (przy normie dobowej 50 µg/m³).

Pomiary ze stacji i miejskich sensorów wskazują bardzo wysokie stężenia PM10, sięgające nawet ponad 300 µg/m³ w niektórych częściach miasta.

W związku z tym zaleca się ograniczenie przebywania na zewnątrz, zwłaszcza osobom wrażliwym, takim jak dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży oraz osoby z chorobami układu oddechowego i krążenia.

Mieszkańcy mogą śledzić bieżące komunikaty i korzystać z miejskiej mapy jakości powietrza dostępnej na stronie rzeszow.connectedcity.pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Basen przy ul. Matuszczaka ma już prawie rok. W weekend urodziny, promocje i maraton pływacki

RZESZÓW. Z okazji zbliżających się urodzin, przygotowano liczne atrakcje dla miłośników wody i sportów wodnych.

Rzeszów

Ul. Grunwaldzka w remoncie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa przebudowa ostatniej części miejskiego deptaka. Remont ul. Grunwaldzkiej ma zakończyć się w drugiej połowie 2024 r. 

Rzeszów

Ponad 1000 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Już ponad 500 drzew posadzono tej jesieni w Rzeszowie. Do końca listopada przybędzie prawie drugie tyle. Drzewa sadzone są m.in. przy ulicach: Krogulskiego, Podkarpackiej, Rejtana, Krajobrazowej.

Rzeszów

WSIiZ rusza z podcastami. Udostępniono pierwsze 4 odcinki

RZESZÓW. Od 16 listopada 2023 r. spotkania i wykłady otwarte organizowane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie są dostępne on-line jako podcasty.

Rzeszów

Chłopak, który zaatakował 12-latkę, trafił do schroniska dla nieletnich

RZESZÓW. 16-latek, który w poniedziałek zaatakował nożem 12-letnią dziewczynę, został umieszczony w schronisku dla nieletnich na okres 3 miesięcy.

Rzeszów

Tak ma wyglądać Aula Miejska przy ratuszu. Konkurs rozstrzygnięty [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Rozstrzygnięto konkurs na projekt Auli Miejskiej w Rzeszowie, która ma powstać w sąsiedztwie ratusza. Zwyciężyła koncepcja architekta z Warszawy - Karola Żurawskiego i jego zespołu. Mamy dla Was wizualizacje zwycięskiego projektu,...

Rzeszów

Autobus ciepła ponownie ruszył z pomocą potrzebującym

RZESZÓW. Wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem Autobus Ciepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do 15 marca 2024 r.

Rzeszów

Biała Sobota w USK w Rzeszowie. Bezpłatne konsultacje urologiczne dla panów

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 18 listopada 2023 r. w szpitalu przy ul. Szopena będzie można skorzystać z badań i konsultacji dotyczących wczesnej diagnostyki i rozpoznaniu raka gruczołu krokowego.

Reklama