RZESZÓW. W piątek, 23 stycznia po raz kolejny w tym tygodniu, komunikacja miejska w Rzeszowie będzie bezpłatna. Ma to związek z prognozowanymi zanieczyszczeniami powietrza.
Ratusz zachęca w piątek do korzystania z bezpłatnego transportu publicznego. W związku z ostrzeżeniami Wojewódzkiego Centrum zarządzania Kryzysowego, przez cały dzień w stolicy Podkarpacia będzie można korzystać z autobusów MPK bezpłatnie.
„Od północy przejazdy wszystkimi liniami komunikacji miejskiej będą darmowe, a kasowniki w autobusach zostaną wyłączone” – czytamy w komunikacie opublikowanym na oficjalnym profilu miasta Rzeszowa na facebooku.
W środę fatalna jakość powietrza w Rzeszowie
22 stycznia 2026 r. w Rzeszowie obowiązuje 3. (najwyższy) stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza, obowiązujący od godz. 8:00 do 24:00. Prognozowana i odnotowana jest bardzo zła jakość powietrza związana z pyłem PM10, z ryzykiem przekroczenia poziomu alarmowego 150 µg/m³ (przy normie dobowej 50 µg/m³).
Pomiary ze stacji i miejskich sensorów wskazują bardzo wysokie stężenia PM10, sięgające nawet ponad 300 µg/m³ w niektórych częściach miasta.
W związku z tym zaleca się ograniczenie przebywania na zewnątrz, zwłaszcza osobom wrażliwym, takim jak dzieci, seniorzy, kobiety w ciąży oraz osoby z chorobami układu oddechowego i krążenia.
Mieszkańcy mogą śledzić bieżące komunikaty i korzystać z miejskiej mapy jakości powietrza dostępnej na stronie rzeszow.connectedcity.pl
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz