Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

Dodano: 25.10.2021 r.

Zdjęcie z profilu facebookowego Rzeszowskiej Masy Krytycznej
Zdjęcie z profilu facebookowego Rzeszowskiej Masy Krytycznej
RZESZÓW. W najbliższy piątek, 29 października odbędzie się ostatni w tym roku przejazd rowerowy w ramach Rzeszowskiej Masy Krytycznej. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Październikowa Masa Krytyczna odbędzie się pod hasłem „#OświećSię”. Ze względu na to, że coraz wcześniej zapada zmrok, organizatorzy chcą zaapelować tym przejazdem do wszystkich rowerzystów, by nie zapominali o włączaniu światełek i używaniu odblasków przy swoich rowerach. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z pubem „Underground”. Jest to ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w roku 2021.

Trasa przejazdu będzie przebiegać przez ulice: Matejki – Sokoła – Sobieskiego – Targową – Batorego – Grottgera – Piłsudskiego – Marszałkowską – Lubelską – Maczka – Ciepłowniczą – Rzecha – Lubelską – Staromiejską – Warszawską – Konopnickiej – Reymonta – Wyspiańskiego – Wita Stwosza – Langiewicza – Chrzanowskiej – Dąbrowskiego – Plac Śreniawitów – Szopena – Aleję Lubomirskich – 3-go Maja – Kościuszki.
Reklama
Jak informują organizatorzy, przejazd odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym. Uczestnicy powinni na starcie i mecie zakrywać usta i nos maseczką. Podczas postojów należy zachowywać co najmniej 1,5 m odległości od kolejnej osoby. W przejeździe będzie mogło wziąć udział maksymalnie 150 osób (nie wliczając w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19).

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto kupiło 4 samochody do przewozu osób z niepełnosprawościami

RZESZÓW. Cztery mikrobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami trafią do rzeszowskich Domów dla Dziecka i DPS’ów. Wartość pojazdów to ponad 738 tys. zł. Zakup jest dofinansowany z PFRON.

Rzeszów

Nowe połączenia lotnicze z Jasionki. Polecimy do Odessy i Olsztyna

RZESZÓW. W sezonie letnim z Rzeszowa polecimy do Odessy i na lotnisko Olsztyn-Mazury na pokładzie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rzeszów

Rzeszowscy strażnicy miejscy uratowali życie bezdomnemu mężczyźnie

RZESZÓW. W wigilię strażnicy miejscy znaleźli bezdomnego, który spędził noc w pergoli śmietnikowej. Mężczyzna trafił do szpitala. Interwencja strażników prawdopodobnie uratowała mu życie.

Rzeszów

Ruszyła strona internetowa Rzeszowskich Piwnic. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Uruchomiono stronę internetową www.rzeszowskiepiwnice.pl, na której będą pojawiały się informacje dotyczące Rzeszowskich piwnic - Interaktywnej Instytucji Kultury.

Rzeszów

Ruszyła budowa nowego komisariatu. Podpisano już umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Rozpoczęła się długo oczekiwana budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie. Czterokondygnacyjny obiekt powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny na os. Przybyszówka. Ma być gotowy do 2024 r.

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko będzie czynne do 3 stycznia

RZESZÓW. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców świąteczne miasteczko na rzeszowskim Rynku będzie działać dłużej. Na grzane wino, ciepłe przekąski oraz przejażdżkę diabelskim młynem można będzie przyjść także po świętach.

Rzeszów

Nowe atrakcje parku w Miłocinie. Wśród nich dendrofon i ogródek meteorologiczny

RZESZÓW. Na terenie parku w Miłocinie rzeszowski Zarząd Zieleni Miejskiej stworzył innowacyjny kompleks edukacyjno-krajobrazowy. To inwestycja za prawie 115 tys. zł.

Rzeszów

Pijany 40-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Był poszukiwany listem gończym

RZESZÓW. Podczas kontroli drogowej zatrzymany został 40-letni kierowca jeepa. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że mężczyzna był poszukiwany za podobne przestępstwa.

Reklama