Rzeszów - Poniedziałek, 30.06.2025
Reklama

W Plazie uruchomiono centrum TUTU dla ukraińskich i polskich dzieci

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin zostało nowym najemcą w CH Plaza Rzeszów. PSAR na powierzchni ponad 300 mkw. prowadzi Centrum TUTU, w którym organizuje dwujęzyczne zajęcia dla dzieci z Ukrainy i Polski.

Działalność PSAR-u

Celem Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin jest zachęcanie do aktywnego i zdrowego trybu życia. Stowarzyszenie realizuje projekty społeczne, kulturowe i edukacyjne.

PSAR zdobyło uznanie jako promotor podkarpackiej kultury i aktywności rodzinnej. Swoje doświadczenie w projektach międzynarodowych i pracy z dziećmi wykorzystuje teraz do wsparcia Ukrainy.

CH Plaza i PSAR od dawna z powodzeniem współpracują. Współorganizowaliśmy wiele wydarzeń dla dzieci. Teraz stowarzyszenie dołącza do Centrum w odmienionej formie – na V piętrze uruchomiło Centrum TUTU, w którym dzieci z Ukrainy i z Polski mogą wspólnie spędzić kreatywny czas.
Reklama
Bezpłatne zajęcia dla dzieci z Ukrainy i Polski

TUTU to miejsce, w którym organizowane są zabawy, animacje, zajęcia twórcze i inne warsztaty rozwojowe pod okiem specjalistów. Dzieci z obydwu krajów mogą spędzać ze sobą czas, bawić się i rozmawiać z dwujęzycznymi specjalistkami.

Centrum TUTU przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Osoby zainteresowane muszą pamiętać, że dziecko może zapisać wyłącznie prawny opiekun, który posiada przy sobie dowód tożsamości, np. ukraiński paszport. Zajęcia odbywają się bezpłatnie od poniedziałku do piątku.
 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Inwestycję za ponad 124 mln zł realizuje firma Budimex S.A.

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze w budżecie Rzeszowa na projekty trzech inwestycji

RZESZÓW. Na wniosek Konrada Fijołka prezydenta Rzeszowa rada miasta zarezerwowała dodatkowe pieniądze w budżecie miasta na trzy ważne inwestycje.

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Reklama