Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

W południowej części Rzeszowa powstaje ogród kieszonkowy z boiskiem piłkarskim [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Ogrodzone mini boisko piłkarskie, tyrolka, drewniany mostek, bujaki oraz elementy edukacyjne – tak będzie wyglądać nowy ogród kieszonkowy na osiedlu Biała. Prace są już na zaawansowanym etapie.

Ogród powstaje na działce o powierzchni ok. 20 arów przy ul. Karola Wojtyły na osiedlu Biała. Nowy park kieszonkowy będzie połączony ścieżką pieszą z istniejącym placem zabaw oraz siłownią plenerową.

Podzielony zostanie na kilka stref tematycznych: strefa wypoczynkowo-edukacyjna, strefa z urządzeniami zabawowymi oraz strefa sportowa.

W strefie wypoczynkowo-edukacyjnej pojawią się tablice edukacyjne, domki dla owadów oraz kostki wiedzy. W przestrzeni przeznaczonej dla najmłodszych zamontowano urządzenia zabawowe: tyrolkę i bujaki.

Z kolei w strefie sportowej, powstało ogrodzone mini boisko piłkarskie.

Reklama

Zadanie obejmuje również montaż elementów małej architektury: ławki, stojaki na rowery, drewniane siedziska i kosze na śmieci.

Teren ogrodu będzie oświetlony lampami solarnymi. Przybędzie również zieleni. Posadzone zostaną nowe drzewa, krzewy, trawy ozdobne, byliny oraz trawnik. Powstanie także łąka kwietna.

Ze względu na rów melioracyjny istniejący na obszarze, na którym powstaje ogród, wybudowano przepust, umożliwiający bezpieczne przejście pomiędzy jedną, a drugą częścią ogrodu.

Inwestycję o wartości blisko 690 tys. zł realizuje rzeszowska firma OBO Polska. Prace powinny się zakończyć jeszcze w tym roku.

Poniżej kilka zdjęć z budowy ogrodu kieszonkowego na osiedli Biała. Więcej znajdziecie w dziale ZDJĘCIA 


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Arkadiusz Andrejkow stworzył mural na budynku OKL Prz w Jasionce

JASIONKA. Mural ma przypominać o lokalnych lotniczych tradycjach, popularyzować lotnictwo i inspirować przyszłych adeptów pilotażu do studiowania.

Rzeszów

W sobotę zbiórka krwi dla potrzebujących

RZESZÓW. W centrum handlowym Plaza obędzie się kolejna akcja honorowego krwiodawstwa.

Rzeszów

Nowy żłobek powstanie na os. Wilkowyja

RZESZÓW. Radni zabezpieczyli pierwsze środki na budowę nowego żłobka na osiedlu Wilkowyja. Ma powstać do 2022 roku.

Rzeszów

Kierowco! Remont ul. Lisa-Kuli rozpoczęty [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Utrudnień należy się spodziewać do końca sierpnia. Remontowana droga będzie miała całkowicie nową nawierzchnię.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę

RZESZÓW. „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania” – to hasło tegorocznej pielgrzymki z Rzeszowa do Częstochowy, która ze względu na pandemię odbywa się w zmienionej formie.

Rzeszów

Rusza budowa Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Dziś symbolicznie wbito łopatę pod budowę Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”. Inwestycja o wartości ponad 90 mln zł ma być gotowa w połowie 2022 roku.

Rzeszów

29. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice, objazdy autobusów

RZESZÓW. W czwartek rusza MARMA 29. Rajd Rzeszowski. Zawody odbędą się na ulicach Rzeszowa i powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego i ropczycko-sędziszowskiego. 

Rzeszów

Kto wybuduje żłobek i przedszkole na os. Budziwój?

RZESZÓW. Władze miasta ogłosiły drugi przetarg na budowę żłobka i przedszkola na os. Budziwój. Poprzedni przetarg okazał się nieuważny ze względu na błędy formalne i za wysokie oferty wykonawców.

Reklama