Rzeszów - Niedziela, 08.02.2026
Reklama

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

Dodano: 05.03.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. Czy projekt uchwały zostanie przyjęty? Przekonamy się w najbliższy poniedziałek.

9 marca na sesji nadzwyczajnej, która rozpocznie się o godz. 14.00, radni po raz kolejny zajmą się tematem planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów wzdłuż Wisłoka. Inicjatorami sesji są radni Prawa i Sprawiedliwości.

„Należy jednak zauważyć, że ze względu na dużą liczbę podmiotów, chcących wznosić w tym obszarze swoje inwestycje, brak ze strony miasta spójnych i opracowanych dla całości tego obszaru wytycznych planistycznych” – czytamy w projekcie uchwały.

Przypomnijmy, że już 28 sierpnia 2018 roku radni miasta Rzeszowa przyjęli projekt uchwały mówiący o utworzeniu tego typu dokumentu, nie mniej jednak do dnia dzisiejszego nie został on stworzony, a dodajmy, że tereny o których mowa pod względem zabudowy mieszkaniowej są najbardziej atrakcyjnym terenem dla deweloperów.

Proponowany na poniedziałkową sesję nadzwyczajną projekt uchwały mówi o dokumencie zabezpieczającym tereny położone pomiędzy rzeką Wisłok, a ul. Podwisłocze oraz pomiędzy mostem Zamkowym, a mostem Karpackim.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwszy krok w kierunku połączenia ul. Wyspiańskiego z Hoffmanowej

RZESZÓW. Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową połączenia ulic Wyspiańskiego i Hoffmanowej, w tym budowy wiaduktu nad torami. Wykonawca może zostać wybrany jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Uczeń rzeszowskiej szkoły sportowej w półfinale "Mam Talent"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w półfinałowym odcinku „Mam Talent” wystąpi Bartek Ataman, uczeń Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie.

Rzeszów

Przerwa serwisowa w ZTM. W piątek i w sobotę utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Jak poinformował rzeszowski ZTM, 12 i 13 listopada, z powodu konserwacji systemów, nieczynny będzie cały system obsługi informatycznej pasażerów.

Rzeszów

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też...

Rzeszów

Trwa rozbudowa ulicy Potockiego

RZESZÓW. Trwają prace przy rozbudowie ul. Potockiego (os. Załęże). Aktualnie roboty dotyczą poszerzenia drogi, budowy kanalizacji deszczowej oraz konstrukcji chodników.

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Reklama