Rzeszów - Środa, 13.05.2026
Reklama

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

Dodano: 05.03.2020 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. Czy projekt uchwały zostanie przyjęty? Przekonamy się w najbliższy poniedziałek.

9 marca na sesji nadzwyczajnej, która rozpocznie się o godz. 14.00, radni po raz kolejny zajmą się tematem planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów wzdłuż Wisłoka. Inicjatorami sesji są radni Prawa i Sprawiedliwości.

„Należy jednak zauważyć, że ze względu na dużą liczbę podmiotów, chcących wznosić w tym obszarze swoje inwestycje, brak ze strony miasta spójnych i opracowanych dla całości tego obszaru wytycznych planistycznych” – czytamy w projekcie uchwały.

Przypomnijmy, że już 28 sierpnia 2018 roku radni miasta Rzeszowa przyjęli projekt uchwały mówiący o utworzeniu tego typu dokumentu, nie mniej jednak do dnia dzisiejszego nie został on stworzony, a dodajmy, że tereny o których mowa pod względem zabudowy mieszkaniowej są najbardziej atrakcyjnym terenem dla deweloperów.

Proponowany na poniedziałkową sesję nadzwyczajną projekt uchwały mówi o dokumencie zabezpieczającym tereny położone pomiędzy rzeką Wisłok, a ul. Podwisłocze oraz pomiędzy mostem Zamkowym, a mostem Karpackim.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszył sezon kąpielowy na Żwirowni. 12 czerwca otworzą baseny ROSiR

RZESZÓW. Od minionej soboty można kąpać się na Żwirowni. 12 czerwca ruszają odkryte baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na ul. Sikorskiego. 17-latek zmarł w szpitalu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w czwartek na ul. Sikorskiego w Rzeszowie. Audi potrąciło 17-letniego rowerzystę, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Chłopak zmarł w szpitalu.

Rzeszów

Dziś poświęcenie pomnika Jana Pawła II w Parku Papieskim

RZESZOW. W 30. rocznicę wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie i zarazem 30 rocznicę konsekracji Katedry Rzeszowskiej, bp Jan Wątroba poświęci pomnik św. Jana Pawła II.

Rzeszów

Niecodzienna akcja strażaków z OSP Słocina. Odnaleźli kosztowny aparat słuchowy dziecka

RZESZÓW. Dużą kreatywnością i pomysłowością wykazali się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słocinie. Pomogli wyciągnąć ze stawu aparat słuchowy chłopca o wartości 150 tys zł.

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów z Legendary Rover Team Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Projekt marsjańskiego drona stworzony przez członków Legendary Rover Team, zdobył pierwsze miejsce na międzynarodowych zawodów IPAS Challenge.

Rzeszów

60 mln zł z Ministerstwa Sportu na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. Dwie duże rzeszowskie inwestycje uzyskają wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Chodzi o Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki oraz basen przy ul. Matuszczaka.

Rzeszów

Areszt dla 41-latka z Rzeszowa za udostępnianie treści pedofilskich

RZESZÓW. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty, a sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Rzeszów

Ruszyła rekrutacja na Politechnice Rzeszowskiej. Do wyboru 30 kierunków

RZESZÓW. Ponad 6000 miejsc dla przyszłych studentów przygotowała Politechnika Rzeszowska. Nabór już się rozpoczął. Uczelnia oferuje 30 kierunków studiów na 7 wydziałach.

Reklama