Rzeszów - Czwartek, 02.04.2026
Reklama

W przyszłym roku nowy duży parking na osiedlu Kotuli

Dodano: 08.12.2021 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Parking na ponad 50 aut powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny w rejonie szkoły sióstr Pijarek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego budowę.

W okolicy szkoły sióstr Pijarek znajduje się obecnie tylko jeden niewielki parking, z którego korzystają głównie właściciele pobliskich ogródków działkowych. Dlatego miasto zdecydowało o budowie nowego dużego miejsca do postoju aut.

Nowy plac, poza okolicznymi mieszkańcami, ma służyć także pracownikom szkoły oraz osobom przyjeżdżającym z dziećmi na pobliski plac zabaw. W związku z tym plac zostanie połączony nowym chodnikiem z ulicą Sanocką, od której strony znajduje się wejście do szkoły.

– Zgodnie z projektem parking ma mieć 56 miejsc, z czego dwa od strony placu zabaw będą zarezerwowane dla osób niepełnosprawnych. Wjazd zaprojektowano od strony ul. Bł. Karoliny, zadaniem wykonawcy będzie także budowa odwodnienia terenu – mówi Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.

Przetarg na budowę parkingu został już ogłoszony. Inwestycja ma zostać ukończona w przyszłym roku.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na moście Narutowicza będzie kładka kompozytowa dla rowerzystów

RZESZÓW. Marek Ustrobiński: „Budowa ścieżek rowerowych jest naszym priorytetem”.

Rzeszów

38 uwag RDOŚ do budowy obwodnicy południowej miasta

RZESZÓW. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie tłumaczy, że uwagi są powodowanego wymogami formalno-prawnymi.

Rzeszów

Jedna firma zainteresowana przetargiem na Rzeszowski Rower Miejski. Blinkee.city jednak powróci?

RZESZÓW. Pojazdy mają pojawić się w Rzeszowie już od 1 maja. Nowością będą hulajnogi.

Rzeszów

Dziecko samowolnie opuściło budynek przedszkola w Rzeszowie. Jest akt oskarżenia dla opiekunów

RZESZÓW. Akt oskarżenia skierowano przeciwko dyrektorce i asystentce nauczyciela w przedszkolu.

Rzeszów

Klub Kukiz15 w Rzeszowie o likwidacji OFE. Projekt uchwały złożona już w Sejmie

RZESZÓW. Projekt uchwały mówi o przekazaniu środków pozostałych w OFE na indywidualne konta.

Rzeszów

Wirtualny spacer po Rzeszowie bezpłatnie z okazji Święta Paniagi

RZESZÓW. Z okazji Święta Paniagi, dzięki aplikacji City Talks będzie można bezpłatnie odbyć wirtualne spacery po Rzeszowie.

Reklama