Reklama

Aktualności Rzeszów

W rejonie hali Podpromie powstanie wiele nowych mieszkań. Będą zmiany w organizacji ruchu?

Dodano: 17.09.2019

W rejonie hali Podpromie powstanie wiele nowych mieszkań. Będą zmiany w organizacji ruchu? - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Ratusz rozważa zmianę organizacji ruchu w rejonie ul. Podpromie i ul. Lenartowicza. Zmiany wymusza zabudowa tamtych terenów.

W rejonie hali Podpromie pod względem inwestycyjnym dzieje się wiele i na nieszczęście kibiców sportu wykonywane prace nie są związane z modernizacją hali lecz dotyczą zabudowy mieszkaniowej.

Przypomnijmy, że powstają/powstaną tam dwie duże inwestycje, mowa o Wikana Square oraz Capital Towers Residence. Pierwsza z nich zakłada do 2022 roku oddanie do użytku ok. 275 mieszkań, natomiast w związku z drugą inwestycją, przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie, powstanie kolejnych 113 mieszkań.

Z perspektywy osób poszukujących mieszkanie w tamtym rejonie to spełnienie marzeń, szkoda jednak, że ulice znajdujące się w tamtym rejonie, na dzień dzisiejszy nie są w stanie sprostać obciążeniu komunikacyjnemu jakie spowoduje wzmożony ruch samochodowy.
Czy w ratuszu mają na to jakiś plan? „Myślimy o modernizacji istniejącego układu komunikacyjnego w rejonie ul. Podpromie i ul. Lenartowicza” – wyjaśnia Marek Ustrobiński, zastępca prezydenta Rzeszowa.REKLAMA

Na dzień dzisiejszy ruch w rejonie ww. ulic jest w miarę umiarkowany i na aktualne zapotrzebowanie kierowców w zupełności wystarcza. Sytuacja zacznie się komplikować za kilka lat, kiedy liczba  wyjeżdzających samochodów w najbardziej newralgicznych godzinach porannych i popołudniowych zacznie powodować dużo większe korki.

„Trudno jednoznacznie wskazywać czy to będzie poszerzenie, czy usprawnienie, czy zmiana organizacji ruchu. Do tej pory ul. Lenartowicza była ulicą boczną, mało uczęszczaną” – dodaje Marek Ustrobiński.

Z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy jednak uznać, że zmiany w organizacji ruchu powinny być wprowadzone dużo wcześniej, zanim jeszcze pierwsi z nowych mieszkańców odbiorą klucze do mieszkań.


Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową" - Aktualności Rzeszów

Uważajmy na oszustów. Stosują m.in. metodę "na tarczę antykryzysową"

RZESZÓW, POLSKA. Ministerstwo finansów informuje o nowych sposobach oszustwa. Dotyczą one metody „na tarczę antykryzysow...

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Radni "za" poszerzeniem Rzeszowa

RZESZÓW.  Na pierwszej „wirtualnej” sesji Rady Miasta, rajcy Rzeszowa opowiedzieli się za przyłączaniem podrzeszowsk...

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Policjanci kontrolują miejsca wypoczynku mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od 25 marca ograniczeniami dotyczącymi przemieszczania się, rzeszowscy policjanci kontrolują prze...

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?  - Aktualności Rzeszów

W weekend zmiana czasu na letni. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 28 na 29 marca 2020r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobus&oa...

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte - Aktualności Rzeszów

Targowisko przy ul. Dworaka będzie zamknięte

RZESZÓW. W związku z nowymi obostrzeniami rządu w związku z pandemią koronawirusa zdecydowano, że targowisko miejsce będzie niec...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem