Reklama

Aktualności / Rzeszów

W rejonie Kopca Konfederatów Barskich powstanie ogromny park

Dodano: 16.02.2022 r.

W rejonie Kopca Konfederatów Barskich powstanie ogromny park - Aktualności Rzeszów

Na zdj. Okolice Kopca Konfederatów Barskich, fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miasto planuje utworzenie potężnego parku w rejonie Kopca Konfederatów Barskich. Trwają również prace nad poszerzeniem terenów zielonych w Rzeszowie o kolejne działki w rejonie Wisłoka.

Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa przygotowało projekt planu zagospodarowania terenu w okolicy Kopca Konfederatów Barskich. Chodzi o około 58 hektarów powierzchni. W przyszłości ma tam powstać ogromny park.

– Zgodnie z obietnicą, zleciłem planistom aby zarezerwowali tu teren pod zieleń i rekreację. Ma tu powstać duży, piękny park, w którym mieszkańcy Rzeszowa będą mogli miło spędzać czas i odpoczywać. Zależy mi, aby takich miejsc w Rzeszowie było jak najwięcej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W marcu projekt ma zostać upubliczniony, tak aby mieszkańcy mogli się z nim zapoznać. Również w marcu ma się odbyć publiczna dyskusja nad założeniami projektu.

- Projekt planu zagospodarowania jest już szykowany do przedłożenia miejskim radnym. 24 lutego ukaże się ogłoszenie o jego wyłożeniu do publicznego wglądu, a między 4 a 24 marca mieszkańcy będą mogli się z nim zapoznać. Na 23 marca zaplanowano dyskusję publiczną na temat jego założeń. Rada Miasta Rzeszowa zajmie się nim najprawdopodobniej już podczas sesji 24 maja - informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.
 
Międzyczasie trwają rozmowy z deweloperami na temat zagospodarowania terenów na prawym brzegu Wisłoka, między zaporą i mostem Zamkowym. Zgodnie z ustaleniami, w tamtym miejscu na zieleń i park ma być przeznaczony pas terenu o szerokości około 100 metrów biegnący wzdłuż brzegu Wisłoka.

Kolejny duży park miasto planuje utworzyć na prawym brzegu rzeszowskiego zalewu, w miejscu gdzie obecnie trwają prace przy odmulaniu.

- Planujemy go dokładnie w miejscu, gdzie obecnie stacjonuje sprzęt firmy odmulającej zbiornik. Po zakończeniu prac teren zostanie wyrównany, a Zarząd Zieleni Miejskiej na moje polecenie szykuje już koncepcję zagospodarowania terenu nad wodą – mówi prezydent Fijołek.

Osobny plan zagospodarowania jest właśnie opracowywany także dla około 80 hektarów terenów nadrzecznych między mostem Lwowskim a granicą Rzeszowa z gminą Trzebownisko. On także ma zarezerwować w tym rejonie miejsce przede wszystkim pod tereny zielone i rekreację.

 

Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe. Wybrano projektanta - Aktualności Rzeszów

Przebudowa skrzyżowania na os. Krakowska Południe. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Jesienią przyszłego roku ma być gotowa dokumentacja projektowa dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza na osied...

Trwa budowa Parku dla Seniora w Rzeszowie. Zakończenie prac w tym miesiącu [ZDJĘCIA] - Aktualności Rzeszów

Trwa budowa Parku dla Seniora w Rzeszowie. Zakończenie prac w tym miesiącu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Park powstaje przy ul. Staszica, na osiedlu gen. Grota-Roweckiego.  ...

Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin - Aktualności Rzeszów

Nowości w miejskim programie skierowanym do rodzin

RZESZÓW. Od początku października Gmina Miasto Rzeszów rozpoczyna realizację programu samorządowego „Rzeszowska Karta Ro...

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Rozpoczyna się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W piątek, 29 września 2023 r. podpisano umowę na przebudowę ul. Grunwaldzkiej. Inwestycję zrealizuje firma OBO Polska z Rzes...

Z centrum Rzeszowa do Jasionki w 18 minut. Ruszyło nowe połączenie kolejowe - Aktualności Rzeszów

Z centrum Rzeszowa do Jasionki w 18 minut. Ruszyło nowe połączenie kolejowe

RZESZÓW. W niedzielę, 1 października o godz. 5:22 ze stacji Rzeszów Główny wyruszył pierwszy szynobus do Portu Lotnicze...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Poranne wypadki z udziałem pieszych w RzeszowieDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
6 firm zainteresowanych budową PCLA w RzeszowieAnna Nowak: Bardzo dobre wieści....
Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy Anna Nowak: Zapowiada się na prawdę...
1 osoba ranna w zderzeniu dwóch samochodów na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: