Rzeszów - Wtorek, 10.02.2026
Reklama

W Rzeszowie będą kręcić zdjęcia do nowego filmu Łukasza Roga

Dodano: 29.06.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek ruszają zdjęcia do nowego filmu rzeszowskiego reżysera Łukasza Roga. Ma to być ogromne przedsięwzięcie, z międzynarodową obsadą i kilkumilionowym budżetem. Spora część zdjęć powstanie w Rzeszowie, m.in. na ulicach miasta, na basenie przy ul. Matuszczaka, a także na Stadionie Miejskim Stal.

„Rage of Stars” to najnowszy projekt filmowy rzeszowskiego reżysera Łukasza Roga. Obraz ma być pełnometrażowym rozwinięciem debiutanckiego filmu artysty zatytułowanego „No Stars Anymore” z 2021 roku, do którego zdjęcia kręcono w Rzeszowie. Był to amatorski film z gatunku sci-fi, a nowa produkcja ma opierać się na tej samej historii, ale z większym budżetem i bardziej profesjonalnym podejściem. Reżyser znalazł inwestorów, zatrudnił już aktorów i jest gotowy do zdjęć. A te mają się rozpocząć już w najbliższy poniedziałek.

- Zdjęcia potrwają praktycznie dwa miesiące. Kończymy ostatniego dnia sierpnia. Potem montaż, muzyka i wszystko, co związane z postprodukcją - zapowiedział Łukasz Róg.

Większość scen do filmu będzie kręcona w Rzeszowie. - Ale utrudnienia na drogach będą niemal niezauważalne, bo planujemy pracować głównie późną nocą - podkreśla reżyser. Zdjęcia będą powstawały m.in. na ul. Dworaka (27 i 28 lipca, w godzinach 2-3 w nocy) czy na terenie Politechniki Rzeszowskiej (Powstańców Warszawy, 7 i 26 lipca, a także 3 i 4 sierpnia). Organizatorzy mają zadbać o to, by plan zdjęciowy został odpowiednio oznaczony oraz zabezpieczony.
Reklama
Część zdjęć powstanie również w nowym basenie przy ul. Matuszczaka, a także na Stadionie Miejskim Stal i na terenie firmy Fibrain. Ta ostatnia w ogromnej mierze przyłożyła się do tego, żeby Łukasz Róg mógł zrealizować ten projekt.

- Jako grupa Fibrain od wielu lat wspieramy projekty, które mają szansę zaistnieć na całym świecie. Łukasz wysoko mierzy, marzy tak jak my, więc postanowiliśmy pomóc spełnić mu jego marzenie i zrobić coś dobrego dla Rzeszowa i Podkarpacia - powiedział Rafał Kalisz, prezes firmy Fibrain.

Premiera filmu „Rage of Stars” zapowiadana jest na 2024 rok. Wystąpią w nim m.in.: Andrea Tivadar, Elijah Rowen, Jack McEvoy, Jord Knotter, Małgorzata Klara, Mayu Gralińska-Sakai. Więcej informacji na temat produkcji można znaleźć na stronie: www.lukrafilms.com

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolizja na ul. Okulickiego. Sprawczyni miała prawie 3 promile

RZESZÓW. Blisko 3 promile alkoholu miała w organizmie 56-letnia mieszkanka Rzeszowa, która jadąc mini cooperem spowodowała kolizję na ul. Okulickiego. Kobieta straciła prawo jazdy. Dodatkowo grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności...

Budowa przedłużenia al. Krzyżanowskiego

Na ponad rok zamkną fragment ul. Powstańców Listopadowych

RZESZÓW. Rozpoczyna się druga cześć budowy drogi, która połączy ul. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. W związku z tym, Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie musi zamknąć dla ruchu fragment ul. Powstańców Listopadowych.

Rzeszów

Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZTM! Urząd Miasta ostrzega mieszkańców

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa i Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie ostrzegają przed oszustami, którzy prowadzą fanpage na portalu Facebook, imitujący usługę oferowaną przez ZTM w Rzeszowie. - Nie klikaj w linki podawane...

Rzeszów

Rośnie budynek nowego żłobka w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace przy budowie nowego żłobka na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstaje w sąsiedztwie szkoły i strefy wypoczynku Arkadia. Powstały już fundamenty i ściany. W placówce znajdzie się miejsce dla 190 maluchów.

Rzeszów

Mniej betonu, więcej zieleni w Rzeszowie

RZESZÓW. Więcej zieleni, nowy park kieszonkowy oraz ogrody deszczowe w centrum miasta – tak ma w skrócie wyglądać realizacja unijnego projektu zakładającego częściowe odbetonowanie Rzeszowa.

Corner Point

W centrum Rzeszowa powstanie nowoczesny biurowiec. Jest pozwolenie na budowę

RZESZÓW. Po blisko 5-latach uzyskano pozwolenie na budowę nowoczesnego budynku biurowego Corner Point w centrum Rzeszowa. Będzie to pierwszy w stolicy Podkarpacia biurowiec klasy A.

Rzeszów

Nowa droga na osiedlu Miłocin będzie gotowa w październiku

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Nowa droga ma być gotowa w październiku. Dzięki niej mieszkańcy zyskają komfortowy dojazd do osiedli domów jednorodzinnych.

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Reklama