Reklama

Aktualności Rzeszów

W Rzeszowie od nowego roku będzie poszerzona i droższa strefa płatnego parkowania?

Dodano: 14.10.2019

W Rzeszowie od nowego roku będzie poszerzona i droższa strefa płatnego parkowania? - Aktualności Rzeszów

fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Na listopadowej sesji Rady Miasta rozpatrywany będzie projekt uchwały mówiący o poszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania oraz zmianie stawek na wyższe. Cena za pierwszą godzinę w pierwszej strefie może wzrosnąć do 3,60 zł.

Brak rotacji samochodów na płatnych parkingach, m.in. w centrum miasta oraz brak miejsc dla mieszkańców osiedli, na których nie obowiązuje strefa płatnego parkowania. Oto dwa główne powody do poszerzenia strefy płatnego parkowania oraz zmiany opłat. 

„Strefa w obecnym kształcie funkcjonuje dwa lata i celem, który nam przyświecał było zwiększenie rotacji samochodów w centrum miasta, i spowodowania aby ten ruch był płynniejszy” – tłumaczy Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Nie mniej jednak aktualny stan rzeczy – zdaniem ratusza – zawodzi, a rotacja samochodów na parkingach jest minimalna. Dodajmy, że coraz częściej spotykamy samochody pozostawione na strefie przez 8-9 godzin, co skutecznie uniemożliwia znalezienie wolnego miejsca. Kolejną bolączką mieszkańców Rzeszowa, mieszkających na osiedlach gdzie nie obowiązuje strefa, są kierowcy próbujący uniknąć opłat, którzy również nie rzadko zostawiają samochody na większość dnia.

„Trzeba iść krok dalej, bo ta rotacja jest praktycznie minimalna i trzeba doprowadzić do jej zwiększenia. Jedynym takim sposobem jest podniesienie opłat. Inne miasta przeliczają to w ten sposób, że godzina parkowania powinna kosztować tyle samo co jednorazowy bilet autobusowy” – dodaje rzecznik prezydenta.REKLAMA

Jeżeli mówimy o powiększeniu strefy, to wśród ulic objętych strefą płatnego parkowania ma się znaleźć ul. Kochanowskiego, Bulwarowa, Lenartowicza oraz Hetmańska. Dodajmy, że na dzień dzisiejszy brak tzw. „twardych danych” odnośnie przyszłej podwyżki opłat oraz szczegółowego wykazu ulic objętych opłatami. W ratuszu przygotowywany jest projekt uchwały, który zostanie przedstawiony radnym podczas listopadowej sesji Rady Miasta. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia uchwały, zacznie ona obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.

Nie mniej jednak nie brakuje ostatnio w przestrzeni publicznej głosów, o tym, że głównym powodem korków w mieście są samochody z poza Rzeszowa. W ratuszu pytaliśmy, o to czy rozważana jest opcją parkingów w centrum przeznaczonych wyłącznie dla mieszkańców Rzeszowa.

„Takiego posunięcia nie planujemy. Ci ludzie też tu przyjeżdżają, pracują i zostawiają pieniądze. Nie chcemy takich zakazów wprowadzać” – odpowiada Maciej Chłodnicki.
 

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Na ul. Rejtana pojawi się zegar z 10-metrową tarczą. Radni jednogłośnie zaakceptowali pomysł - Aktualności Rzeszów

Na ul. Rejtana pojawi się zegar z 10-metrową tarczą. Radni jednogłośnie zaakceptowali pomysł

RZESZÓW. Projekt uchwały został przyjęty przez radnych jednogłośnie. ...

Dwa projekty rzeszowskiego samorządu w finale konkursu Polskiej Agencji Prasowej - Aktualności Rzeszów

Dwa projekty rzeszowskiego samorządu w finale konkursu Polskiej Agencji Prasowej

RZESZÓW. W konkursie udział wzięło 181 jednostek samorzadu terytorialnego. ...

Policja prosi o pomoc ws. tożsamości rowerzysty, który zginął w wypadku - Aktualności Rzeszów

Policja prosi o pomoc ws. tożsamości rowerzysty, który zginął w wypadku

RZESZÓW. Ofiarą jest mężczyzna w wieku około 55-65 lat. ...

ZTM nie wprowadzi zmian na linii 0A i 0B, ale nowe tabliczki na przystankach pozostaną - Aktualności Rzeszów

ZTM nie wprowadzi zmian na linii 0A i 0B, ale nowe tabliczki na przystankach pozostaną

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje się z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy dla linii 0A i 0B. ...

Prezydent Rzeszowa odwołuje wszystkie imprezy masowe. Powód: koronawirus - Aktualności Rzeszów

Prezydent Rzeszowa odwołuje wszystkie imprezy masowe. Powód: koronawirus

RZESZÓW. Władze miasta odwołują imprezy masowe. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem