Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

W Rzeszowie odbędzie się Finał Pucharu Polskiej Ligi Tenisa

Dodano:

Na zdj. Antoni Mierzwa / materiały prasowe
Na zdj. Antoni Mierzwa / materiały prasowe
RZESZÓW. 32 najlepszych tenisistów z całego kraju weźmie udział w Finale Pucharu Polskiej Ligi Tenisa, który rozegrany zostanie na kortach Spin w Rzeszowie 28 i 29 marca 2020 r.

Polska Liga Tenisa skupia obecnie już blisko 800 zawodników z całego kraju, a także z zagranicy. Głównie amatorów, ale nie tylko, bo w zimowym cykl pod nazwą Puchar PLT 2020 udział wziąć może każdy.

- Zimowy cykl Pucharu PLT miał być z założenia połączeniem świata amatorskiego z zawodniczym. W eliminacjach udział wziąć może każdy, zagrać w większości z rywalami na swoim poziomie, ale też z byłymi zawodnikami. Do wielkiego finału awansuje jednak tylko 32. najlepszych. Nie tylko zawodowców, ale także solidnych amatorów, którzy potrafią naprawdę dobrze grać w tenisa - mówi Przemysław Markocki, jeden z organizatorów.

I właśnie tych 32. tenisistów zobaczymy już końcem marca na kortach Spin w Rzeszowie. To właśnie stolicę województwa podkarpackiego władze PLT wybrały na wielki finał cyklu.

Kogo będzie można zobaczyć na kortach w Rzeszowie?

Dotychczas poznaliśmy 17 zawodników, którzy wezmą udział w turnieju,  ponieważ eliminacje jeszcze trwają. Awans wywalczyli już jednak m.in.  Grzegorz Panfil (finalista Pucharu Hopmana z 2014 roku w parze z Agnieszką Radwańską), notowany na listach ATP Kamil Gajewski, wielokrotny mistrz Polski amatorów Tomasz Moczek czy też byli zawodnicy Bogdan Dzudzewicz, Michał Sekuła, Paweł Dzikiewicz i Adrian Sobczak. W stawce pojawią się też dwaj bardzo mocni gracze z Ukrainy - Pavlo Kulabukhov i Oleksandr Kyrychenko.
 
Reklama
Wśród finalistów nie zabraknie też reprezentantów Podkarpacia. Do wielkiego finału zakwalifikowali się m.in. rzeszowianie Aleks Majewski i Philippe Olko oraz Antoni Mierzwa z Głogowa Małopolskiego. Pełną listę nazwisko poznamy po 15 marca. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa turnieje eliminacyjne - w Toruniu i Warszawie.
 
Transmisja on-line

Transmisję na żywo z wielkiego finału w Rzeszowie oglądać będzie na kanale YouTube Polskiej Ligi Tenisa. Przez cały czas trwania transmisji prowadzone będzie także studio w którym będzie można zobaczyć rozmowy z uczestnikami i gośćmi. Uczestnicy finałowych zmagań rywalizować będą o 5 tysięcy złotych w gotówce i okazały puchar.
 
Więcej szczegółów, wyniki i aktualny ranking PLT znaleźć można na stronie internetowej organizatora - www.polskaligatenisa.pl.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragedia na A4 w Bratkowicach. Zginął 35-letni mężczyzna

Policjanci wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku na A4 w Bratkowicach. 35-letni obywatel Białorusi została śmiertelnie potrącony przez kierowcę fiata.

Rzeszów

Dwa kursy linii nr 35 przyspieszone

RZESZÓW. Od najbliższej niedzieli 16 sierpnia drobnej korekcie ulegnie rozkład jazdy linii nr 35.

Rzeszów

Rzeszowskie pogotowie ma nową karetkę

RZESZÓW. Pracownicy WSPR w Rzeszowie otrzymali nowy ambulans. Kluczyki do karetki wręczyła dziś osobiście Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart.

Rzeszów

Do Rzeszowa przyjedzie "wątrobus"

RZESZÓW. Rusza ogólnopolska akcja bezpłatnych badań poziomu stłuszczenia wątroby. 20 sierpnia do Rzeszowa przyjedzie „wątrobus”.

Rzeszów

W Rzeszowie otwiera się salon legendarnych amerykańskich marek samochodowych

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles otwiera kolejny salon, tym razem samochodowy.

Rzeszów

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Jasionce

Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.

Rzeszów

Trzeci peron i przejście podziemne na stacji Rzeszów Główny już prawie gotowe

RZESZÓW. Modernizacja stacji Rzeszów Główny zbliża się powoli ku końcowi. Jeszcze w tym miesiącu będzie można skorzystać z trzeciego peronu oraz podziemnego przejścia. Na jesieni zostaną uruchomione windy i schody ruchome.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Dziś utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa 29. Rajd Rzeszowski. Dziś wieczorem (7.08) zawodnicy ścigać się będą w centrum Rzeszowa. Kilka ulic zostanie zamkniętych.

Reklama