Rzeszów - Sobota, 19.07.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto Akcelerator Technologiczny ConceptLab

Dodano:

Zdjęcie z internetowej konferencji, fot. Materiały prasowe
Zdjęcie z internetowej konferencji, fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Otwarcie akceleratora ogłoszono podczas internetowej konferencji, która odbyła się 21 maja.
 
Akcelerator Technologiczny ConceptLab to pierwszy akcelerator założony i prowadzony społecznie przez Stowarzyszenie Rozwoju Nauki i Techniki, którego celem jest wsparcie i rozwój start-up’ów technologicznych od samego pomysłu do realizacji. Akcelerator będzie się skupiał przede wszystkim na wsparciu “hardware-device”, czyli rozwiązań konstrukcyjno-narzędziowych, których efektem jest powstanie fizycznych urządzeń. Jednak twórcy akceleratora otwarci są również na projekty informatyczne oraz wszystkie inne, które posiadają znamiona szeroko zdefiniowanej innowacyjności.
 
Akcelerowanym projektom ConceptLab oferuje przede wszystkim dostęp do ekspertów z różnych dziedzin nauki i techniki, a także wsparcie w pozyskiwaniu środków na realizację przedsięwzięć. W czerwcu br. Akcelerator planuje uruchomić własną prototypownię, w której pomysłodawcy będą mogli pracować nad swoimi projektami i prowadzić testy.
 
Jednym z pierwszych projektów realizowanych przez ConceptLab jest „Magnetiqa”, którego pomysłodawcą jest Hubert Mrozek. Jest to start-up rozwijający technologię elektrostymulacji roślin i nasion. Urządzenie to ma być instalowane w szklarniach, gdzie będzie skracać czas wegetacji o 25% i ograniczać zużycie wody oraz pestycydów.
Reklama
 
„Idea społecznego akceleratora została stworzona po to, aby każda osoba z pomysłem na innowacyjne rozwiązanie, mogła podjąć działania służące jego realizacji niezależnie od dysponowania środkami finansowymi’ – mówi Maciej Masłowski, informatyk, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego, jeden z założycieli Akceleratora Technologicznego ConceptLab.
 
Maciej Masłowski będzie odpowiedzialny za nadzór biznesowo-marketingowy projektu. Za wsparcie technologiczne będzie odpowiedzialny Dominik Kozik, przedsiębiorca, konstruktor maszyn, a za wsparcie prawne Wojciech Kuca.
 
Szczegółowe informacje dotyczące Akceleratora Technologicznego ConceptLab znajdziecie na stronie akceleratortechnologiczny.org
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranne wypadki z udziałem pieszych w Rzeszowie

RZESZÓW. Dwie kobiety zostały poszkodowane w dwóch wypadkach, do których doszło dziś rano na ulicach Rzeszowa. Na ul. Rejtana kierujący fiatem potrącił 59-letnią kobietę, a na ul. Hanasiewicza kierująca chevroletem potrąciła 48-latkę....

Rzeszów

Akademia 50+. Rekrutacja na kolejny rok akademicki

RZESZÓW. To już trzynasta edycja Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W nowym roku akademickim na słuchaczy czeka wiele ciekawych propozycji.

Rzeszów

Seniorzy otrzymali kolejne "opaski życia"

RZESZÓW. Kolejnych 158 seniorów otrzymało „opaski życia”. Urządzenia przekazano w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’ który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Rzeszów

"This is Slovakia" - wystawa z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej

RZESZÓW. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie otwarto wystawę „Did you know? This is Slovakia”. Ekspozycja została przygotowana z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej.

Rzeszów

Rusza rozbudowa ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

​RZESZÓW. Inwestycję zrealizuje firma Strabag, która jest już na placu budowy.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Rzeszów

Nowy parking przy lotnisku w Jasionce już otwarty

RZESZÓW/JASIONKA. Parking przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zyskał dodatkowe 458 miejsc. Tym samym pojemność dotychczasowego zwiększyła się o ponad 50 procent.

Reklama