Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto bezpłatną szkołę rodzenia [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. USK w Rzeszowie
fot. USK w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie powstała jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia. Można zapisywać się już na zajęcia.

- Otwarcie Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia to kolejny krok w kierunku kompleksowej opieki nad kobietami w ciąży i całymi rodzinami, powiedział Wojciech Zawalski, p.o. dyrektora USK w Rzeszowie. – Tylko w ostatnich kilku tygodniach dokonaliśmy niemożliwego – zapewniliśmy bezpłatny dostęp do Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia w Rzeszowie, uruchomiliśmy program znieczuleń zewnątrzoponowych przy porodzie, intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami, które realnie wpłyną na komfort kobiet w ciąży, dodał dyrektor Zawalski.

Dzięki otwarciu placówki przy ul. Szopena, przyszli rodzice uzyskają bezpłatny dostęp do wiedzy, umiejętności i wsparcia ekspertów, które pomogą im przygotować się do porodu oraz pierwszych chwil życia z dzieckiem. Z programu mogą skorzystać wszystkie kobiety w ciąży i ich partnerzy.

Zajęcia w Przyszpitalnej Szkole Rodzenia będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Będą realizowane w formie wykładów i ćwiczeń, podczas których przyszli rodzice naucza się m.in. technik karmienia piersią oraz zapoznają się z akcesoriami laktacyjnymi.

Program kursu uwzględnia spotkania z doświadczonymi położnymi, które na co dzień pracują na oddziałach patologii ciąży, sali porodowej oraz oddziale noworodkowym.

Reklama

– Naszym celem jest nie tylko zapewnienie profesjonalnej wiedzy, ale także wsparcie emocjonalne, które jest niezwykle ważne w tym szczególnym okresie życia, tłumaczy Marzena Kamińska, położna oddziałowa z Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa – Zachęcamy do wspólnej nauki, wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia. Zajęcia obejmują również spotkania z rehabilitantką uroginekologiczną oraz psychologiem, co stanowi dodatkowy atut w kompleksowym przygotowaniu przyszłych rodziców.

Zapisy do szkoły rodzenia przy USK

Wszystkie chętne Panie wraz z partnerami mogą zapisać się na zajęcia już od 25. tygodnia ciąży. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 880-139-818 (w godzinach od 9:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku) lub drogą mailową: szkola.rodzenia@szpital.rzeszow.pl.

Zajęcia w Przyszpitalnej Szkole Rodzenia obejmują:

• wykłady z prezentacjami multimedialnymi;
• pokazy instruktażowe i ćwiczenia praktyczne;
• prezentacje technik karmienia piersią oraz akcesoriów związanych z laktacją;
• dyskusje i wymianę doświadczeń;
• zwiedzanie Oddziału Położniczo – Noworodkowego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe lokalizacje przystanków na osiedlu Matysówka. Zmiany tras linii nr 5 i 18

RZESZÓW. Od soboty (17.06) w związku z zorganizowaniem nowej pętli autobusowej przy ul. Pienińskiej na osiedlu Matysówka oraz ustanowieniu dodatkowych przystanków zmianie ulegną trasy linii nr 5 i 18.

Rzeszów

Rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I na finiszu. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wykonawca inwestycji rozpoczyna układnie asfaltowej nawierzchni. W związku z tymi pracami w środę i czwartek (14 i 15.05) mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Więcej pieniędzy w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim

RZESZÓW. W lipcu br. wystartuje kolejna edycja Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na zadania zgłoszone do realizacji przez mieszkańców przeznaczone zostanie 9,4 mln zł, czyli o 400 tys. zł więcej niż w...

Rzeszów

Nowe przystanki Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oddały do użytku siedem nowych przystanków oraz dodatkowych peronów w aglomeracji rzeszowskiej.

Rzeszów

Pszczoły zamieszkały w kampusie WSIiZ w Kielnarowej

RZESZÓW. W kampusie WSIiZ w Kielnarowej stanęło 5 uli, zamieszkanych przez pszczoły z gatunku Buckfast.

Rzeszów

Rekordowy maj na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka odnotował kolejny rekordowy miesiąc. W maju obsłużono ponad 80 tysięcy pasażerów.

Rzeszów

Remont remizy i nowy samochód dla OSP Bzianka

RZESZÓW. W tym roku budynek domu strażaka na osiedlu Bzianka będzie ponownie modernizowany. Przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac został już ogłoszony.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Rzymu

RZESZÓW/JASIONKA. W środowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka powitano pierwszy samolot z Rzymu. Wizz Air latać będzie z Podkarpacia do stolicy Włoch co najmniej dwa razy w tygodniu.

Reklama