Reklama

Aktualności / Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy

Dodano: 21.06.2022 r.

W Rzeszowie otwarto nowe centrum wsparcia dla uchodźców z Ukrainy - Aktualności Rzeszów

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku w Rzeszowie działa Centrum Wsparcia dla Uchodźców UNHCR. To miejsce, w którym ludzie uciekający przed wojną mogą znaleźć schronienie, uzyskać opiekę i wsparcie.

20 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy. Z tej okazji UNHCR, agencja ONZ ds. Uchodźców przy udziale Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka zorganizowała wydarzenie, aby uczcić to święto. W tym roku jego tematem przewodnim jest prawo do poszukiwania bezpieczeństwa. A główne przesłanie UNHCR brzmi: "każdy ma prawo do poszukiwania bezpieczeństwa, kimkolwiek jest, skądkolwiek pochodzi i kiedykolwiek jest zmuszony do ucieczki".

Podczas wczorajszego wydarzenia w Rzeszowie uroczyście otwarto Centrum Wsparcia dla Uchodźców UNHCR. To bezpieczna przestrzeń, w której ludzie mogą uzyskać opiekę i pomoc. 

- Obecnie na świecie żyje ponad 100 milionów osób przesiedlonych: uchodźców, którzy przekraczają granicę do innych krajów i tych, którzy są wewnętrznie przesiedleni. Dzisiaj świętujemy hart ducha i siłę uchodźców na całym świecie. W tym dniu, tak symbolicznym i ważnym dla UNHCR, dziękujemy za wszystkie wysiłki, aby uchodźcy byli bezpieczni, wspierani i włączani w życie społeczne. Oraz za nieustanne poszukiwanie nowych rozwiązań na rzecz polepszenia ich sytuacji – powiedział Armen Yedgaryan, dyrektor oddziału UNHCR Rzeszów.REKLAMA

Dziękując za pomoc w zapewnieniu uchodźcom jak najlepszych warunków Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podkreślił, że zaczynamy właśnie bardzo ważny etap działań na rzecz osób chroniących się w mieście przed wojną.

- Cieszę się, że w Światowym Dniu Uchodźcy możemy pokazać tak piękne miejsce i zaoferować pomoc dla tych wszystkich osób które potrzebują wsparcia. Jako miasto, mieszkańcy staraliśmy się od pierwszego dnia wojny pomagać jak najlepiej potrafiliśmy. Przez nasze miasto przewinęło się dziesiątki tysięcy osób, część z nich pojechała dalej, inni zostali w Rzeszowie. Dzięki wielkim sercom rzeszowian, mogliśmy zapewnić im dobre warunki. Ale przed nami drugi, bardzo ważny etap tej pomocy. Musimy sprawić, żeby ci wszyscy ludzie czuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, żeby mogli korzystać z pełni swoich praw. I w tym procesie pomoc takich organizacji jak UNHCR jest dla nas kluczowa. Dzięki takim miejscom jak to, mam nadzieję, że będziecie państwo czuć się u nas jeszcze lepiej, a my zrobimy wszystko, aby zapewnić wam jak najlepsze warunki i poczucie bezpieczeństwa – powiedział prezydent Rzeszowa podczas otwarcia centrum wsparcia.

 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców - Aktualności Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał...

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny - Aktualności Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni....

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka - Aktualności Rzeszów

W niedzielę Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka

RZESZÓW. Wydarzenie organizuje Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. W programie atrakcje dla całych rodzin....

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie - Aktualności Rzeszów

W piątek nieczynne przystanki dla linii nr 44 i 58 w Tyczynie

W związku z remontem nawierzchni ulic w Tyczynie, nieczynne będą przystanki dla linii nr 44 i 58....

Czernihów kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Czernihów kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Czernihów został 16 miastem partnerskim Rzeszowa, piątym w Ukrainie. W poniedziałek podpisano umowę partnerską....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Śmiertelny wypadek na ul. Sikorskiego w RzeszowieDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: