Rzeszów - Poniedziałek, 29.09.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto nowoczesne laboratorium diagnostyczne [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.09.2025 r. / Redakcja

Nowoczesne laboratorium diagnostyczne przy ul. Okulickiego w Rzeszowie / fot. Materiały prasowe
Nowoczesne laboratorium diagnostyczne przy ul. Okulickiego w Rzeszowie / fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Przy ul. Okulickiego 12 w Rzeszowie powstało nowoczesne laboratorium Diagnostyki, które jest zarazem nową siedzibą grupy. Przy placówce został otwarty punkt pobrań dla pacjentów, czynny przez 7 dni w tygodniu.

Nowe laboratorium zajmuje powierzchnię 1237 m kw., czyli jest o ponad 900 m kw. większe niż poprzednia siedziba Diagnostyki mieszcząca się w Szpitalu MSWiA. Jest to najbardziej nowoczesne laboratorium diagnostyki medycznej w stolicy Podkarpacia. Działa całodobowo przez 7 dni w tygodniu, zapewniając ciągłość badań i dostępność wyników niezależnie od pory dnia.

Przy placówce otwarto punkt pobrań dla pacjentów czynny codziennie od poniedziałku do niedzieli. W punkcie pobierana jest krew do badań, a także wymazy mikrobiologiczne i ginekologiczne.

W budynku przy ul. Okulickiego 12 znajduje się kilka pracowni: analityki ogólnej, biochemii i immunochemii, hematologii z koagulologią (procesy krzepnięcia krwi) oraz mikrobiologii. Laboratorium realizuje wszystkie badania dla Szpitala MSWiA, miesięcznie jest to około 40 tys. testów, w tym badania na CITO, które są dostarczane w ciągu jednej godziny. W skali miesiąca liczba wykonywanych badań wynosi 200 tys. z możliwością ich zwiększenia do 500 tys.

Reklama

W nowym laboratorium wdrożono nowoczesną, zintegrowaną linię diagnostyczną firmy Roche, opartą na dwóch systemach Cobas Pro Integrated Solutions, połączonych z sorterem oraz zintegrowanych z linią transportową Cobas Connection Modules (CCM). Systemy te umożliwiają m.in. zwiększenie automatyzacji procesów, skrócenie czasu oczekiwania na wyniki oraz zminimalizowanie ryzyka błędów, dzięki zastosowaniu „inteligentnych systemów kontroli jakości”.

Modułowy charakter systemu, umożliwia jego rozbudowę i wprowadzenie nowych funkcjonalności w przyszłości.

Nowe laboratorium w Rzeszowie to nie tylko inwestycja w technologię, ale przede wszystkim w zdrowie mieszkańców regionu. Dzięki zaawansowanej automatyzacji i nowej linii Roche możemy realizować szeroki zakres badań szybciej, dokładniej i bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej. Pacjent zyskuje pewność, że jego próbka jest pod stałą kontrolą, a wynik jest dostępny w możliwie najkrótszym czasie. To ogromny krok w kierunku skutecznej profilaktyki i nowoczesnej opieki diagnostycznej”. — mówi Paweł Pirkl, Dyrektor Makroregionu Południowo-Wschodniego

Grupa Diagnostyka posiada na Podkarpaciu 33 punkty pobrań. W ostatnich latach otwarto 10 nowych placówek w: Przemyślu, Sanoku, Lubaczowie, Jarosławiu, Ropczycach, Łańcucie, Nowej Sarzynie, Brzozowie, Rzeszowie, Leżajsku. Trwają przygotowania do otworzenia kolejnych placówek.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W środę czasowe zamknięcie ul. Krakowskiej. Objazdy i zmiana tras autobusów MPK

RZESZÓW. 25 października odbędą się uroczystości upamiętniające Józefa Szajnę i oficjalne odsłonięcie rzeźby "Drabina do nieba". W związku z tym, czasowo zamknięty zostanie fragment ul. Krakowskiej.  

Rzeszów

Nowa hala sportowa w centrum Rzeszowa z pozwoleniem na użytkowanie

RZESZÓW. - Będzie to jedna z najnowocześniejszych hal w naszym mieście – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa o hali sportowej, która powstała przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego w Rzeszowie....

Rzeszów

Utrudnienia na ulicach Asnyka, Bardowskiego i Batorego. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Od 24 do 26 października na ulicach Asnyka, Bardowskiego i Batorego wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. W związku z tym, nastąpi zmiana w kursach autobusów komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Poranny wypadek na al. Sikorskiego. 3-letnia dziewczynka w szpitalu

RZESZÓW. Dzisiaj rano, na al. Sikorskiego doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku ucierpiała 3-letnia dziewczynka, została przewieziona do szpitala.

Rzeszów

W Rzeszowie powstają nowe przejazdy rowerowe, m.in. przy rondzie Dmowskiego

RZESZÓW. Przy pięciu dużych skrzyżowaniach w Rzeszowie budowane są przejazdy dla rowerzystów. Zadanie o wartości ponad 1,6 mln zł realizuje Zakład Usługowo – Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza.

Rzeszów

Transport turbiny wiatrowej przez Rzeszów. Czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Trwa transport elementów turbiny wiatrowej przez Rzeszów, a konkretnie przez fragment drogi ekspresowej S19 oraz ul. 9 Dywizji Piechoty. Kierowcy muszą liczyć się z krótkotrwałymi utrudnieniami, w godzinach nocnych.

Rzeszów

FOTOREALCJA. Podkarpacki Bazarek w Parku Papieskim

RZESZÓW. W sobotę, 21 października w Parku Papieskim po raz pierwszy odbył się ekologiczny bazarek, zorganizowany przez miasto we współpracy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Rzeszów

Przy stadionie miejskim stanęła wiata rowerowa z monitoringiem. Będzie ich więcej [ZDJĘCIA]

 RZESZÓW. W Rzeszowie powstają monitorowane wiaty rowerowe. Pierwsza z nich stanęła przy ul. Hetmańskiej, w bliskim sąsiedztwie stadionu miejskiego.

Reklama