Rzeszów - Poniedziałek, 10.11.2025
Reklama

W Rzeszowie otwarto nowoczesne laboratorium diagnostyczne [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.09.2025 r. / Redakcja

Nowoczesne laboratorium diagnostyczne przy ul. Okulickiego w Rzeszowie / fot. Materiały prasowe
Nowoczesne laboratorium diagnostyczne przy ul. Okulickiego w Rzeszowie / fot. Materiały prasowe

RZESZÓW. Przy ul. Okulickiego 12 w Rzeszowie powstało nowoczesne laboratorium Diagnostyki, które jest zarazem nową siedzibą grupy. Przy placówce został otwarty punkt pobrań dla pacjentów, czynny przez 7 dni w tygodniu.

Nowe laboratorium zajmuje powierzchnię 1237 m kw., czyli jest o ponad 900 m kw. większe niż poprzednia siedziba Diagnostyki mieszcząca się w Szpitalu MSWiA. Jest to najbardziej nowoczesne laboratorium diagnostyki medycznej w stolicy Podkarpacia. Działa całodobowo przez 7 dni w tygodniu, zapewniając ciągłość badań i dostępność wyników niezależnie od pory dnia.

Przy placówce otwarto punkt pobrań dla pacjentów czynny codziennie od poniedziałku do niedzieli. W punkcie pobierana jest krew do badań, a także wymazy mikrobiologiczne i ginekologiczne.

W budynku przy ul. Okulickiego 12 znajduje się kilka pracowni: analityki ogólnej, biochemii i immunochemii, hematologii z koagulologią (procesy krzepnięcia krwi) oraz mikrobiologii. Laboratorium realizuje wszystkie badania dla Szpitala MSWiA, miesięcznie jest to około 40 tys. testów, w tym badania na CITO, które są dostarczane w ciągu jednej godziny. W skali miesiąca liczba wykonywanych badań wynosi 200 tys. z możliwością ich zwiększenia do 500 tys.

Reklama

W nowym laboratorium wdrożono nowoczesną, zintegrowaną linię diagnostyczną firmy Roche, opartą na dwóch systemach Cobas Pro Integrated Solutions, połączonych z sorterem oraz zintegrowanych z linią transportową Cobas Connection Modules (CCM). Systemy te umożliwiają m.in. zwiększenie automatyzacji procesów, skrócenie czasu oczekiwania na wyniki oraz zminimalizowanie ryzyka błędów, dzięki zastosowaniu „inteligentnych systemów kontroli jakości”.

Modułowy charakter systemu, umożliwia jego rozbudowę i wprowadzenie nowych funkcjonalności w przyszłości.

Nowe laboratorium w Rzeszowie to nie tylko inwestycja w technologię, ale przede wszystkim w zdrowie mieszkańców regionu. Dzięki zaawansowanej automatyzacji i nowej linii Roche możemy realizować szeroki zakres badań szybciej, dokładniej i bezpieczniej niż kiedykolwiek wcześniej. Pacjent zyskuje pewność, że jego próbka jest pod stałą kontrolą, a wynik jest dostępny w możliwie najkrótszym czasie. To ogromny krok w kierunku skutecznej profilaktyki i nowoczesnej opieki diagnostycznej”. — mówi Paweł Pirkl, Dyrektor Makroregionu Południowo-Wschodniego

Grupa Diagnostyka posiada na Podkarpaciu 33 punkty pobrań. W ostatnich latach otwarto 10 nowych placówek w: Przemyślu, Sanoku, Lubaczowie, Jarosławiu, Ropczycach, Łańcucie, Nowej Sarzynie, Brzozowie, Rzeszowie, Leżajsku. Trwają przygotowania do otworzenia kolejnych placówek.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczyna się cykl spotkań z graczami Asseco Resovia Rzeszów

RZESZÓW. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 21 stycznia, o godzinie 19.00. 

Rzeszów

Dwie oferty na dostarczenie dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u.

Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach.

Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami.

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na samą inwestycje zamierzają przeznaczyć 7,6 mln zł.

Rzeszów

Rozpoczął się cykl spotkań traktujących o Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. O Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim.

Rzeszów

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

RZESZÓW. Pracownicy manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Reklama