Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

W Rzeszowie powstają nowe przejazdy rowerowe, m.in. przy rondzie Dmowskiego

Dodano: 23.10.2023 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Przy pięciu dużych skrzyżowaniach w Rzeszowie budowane są przejazdy dla rowerzystów. Zadanie o wartości ponad 1,6 mln zł realizuje Zakład Usługowo – Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza.

Inwestycja, która pierwotnie miała zakończy się we wrześniu br., ma być ostatecznie gotowa pod koniec listopada. Nowe przejazdy dla rowerzystów powstają na skrzyżowaniach.
  • Al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego – jeden wlot
  • Al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego – cztery wloty
  • Al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa – jeden wlot
  • Al. Batalionów Chłopskich – ul. Langiewicza – jeden wlot
  • Al. Powstańców Warszawy – ul. Hetmańska – jeden wlot.

Inwestycja jest realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Budowa obejmuje m.in. przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych, budowę przejazdów rowerowych, przebudowę istniejących chodników oraz dostosowanie oznakowania drogowego do wprowadzonych zmian w zakresie infrastruktury drogowej.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, do chwili obecnej wykonane zostały następujące roboty budowlane:

- na skrzyżowaniu ulic al. Piłsudskiego i al. Cieplińskiego zabezpieczono istniejące sieci uzbrojenia terenu, wbudowano kanalizację kablową pod nowe sygnalizatory wraz z fundamentami oraz wykonano warstwy podbudowy w obszarach projektowanych chodników (przygotowane pod ułożenie kostki
Reklama
- na skrzyżowaniu al. Batalionów Chłopskich z ul. Przemysłową, zrealizowane wszystkie roboty drogowe. Obecnie trwa montaż nowych sygnalizatorów. Do wykonania pozostaje oznakowanie.

-na skrzyżowaniu ul. Langiewicza z Al. Batalionów Chłopskich wykonano zabezpieczenie istniejących sieci, wbudowano nową kanalizację kablową wraz z sygnalizatorami, które już zostały przełączone oraz wykonano warstwy podbudowy. Do realizacji pozostała jeszcze nawierzchnia asfaltowa na ścieżce rowerowej oraz oznakowanie.

- na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską wykonano zabezpieczenie istniejących sieci, wbudowano nową kanalizację kablową wraz z sygnalizatorami, które już zostały przełączone.Gotowe są również warstwy podbudowy. Wykonawcy pozostało jeszcze ułożenie nawierzchni asfaltowej oraz wykonanie oznakowania.

- na skrzyżowaniu al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego rozpoczęto korytowanie terenu celem wykonania odcinka chodnika.


 
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W tym sezonie nie skorzystamy z rowerów miejskich w Rzeszowie?

RZESZÓW. „W trosce o zdrowie Podróżnych miejska wypożyczalnia rowerów w Rzeszowie na chwilę obecną nie będzie uruchamiana.” 

Rzeszów

Pierwszy "elektryk" Autosan na ulicach Rzeszowa. Trwają testy

RZESZÓW. Do końca maja potrwają testy elektrycznego autobusu Autosan SANCITY 12LFE.

Rzeszów

Rzeszowski WORD wznawia działalność. 11 maja ruszają zapisy

​RZESZÓW. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie znów będzie egzaminował kursantów. Od kiedy będzie można zdawać na prawo jazdy?

Rzeszów

Tragiczny wpadek na przejeździe kolejowym przy ul. Zawiszy Czarnego. Zginął rowerzysta

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz szynobus na przejeździe kolejowym.
 

Rzeszów

Rusza nowa linia autobusowa. Pojedzie przez ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego uruchamia nową linię autobusową nr 14 i wprowadza zmiany na linii nr 1.

Rzeszów

Rzeszowska inwestycja w konkursie "Top Inwestycje Komunalne 2020"

RZESZÓW. Suszarnia osadów w Rzeszowie została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020. Głosowanie zakończy się 13 maja 2020 r.

Rzeszów

Ruszyła loteria "Mieszkam w Rzeszowie". Wśród nagród m.in. Thermomix, aparat Nikon, Playstation

RZESZÓW. Loteria „Mieszkam w Rzeszowie” skierowana jest do wszystkich osób,  które ukończyły 18 lat oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

Rzeszów

ZTM uruchomił system płatności zbliżeniowych w kasownikach

RZESZÓW. Od początku maja za przejazd komunikacją miejską możemy zapłacić kartą płatniczą. Autobusy, w których już działa nowy system są oznaczone specjalną naklejką.

Reklama