Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

W Rzeszowie powstają nowe przejazdy rowerowe, m.in. przy rondzie Dmowskiego

Dodano: 23.10.2023 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Przy pięciu dużych skrzyżowaniach w Rzeszowie budowane są przejazdy dla rowerzystów. Zadanie o wartości ponad 1,6 mln zł realizuje Zakład Usługowo – Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza.

Inwestycja, która pierwotnie miała zakończy się we wrześniu br., ma być ostatecznie gotowa pod koniec listopada. Nowe przejazdy dla rowerzystów powstają na skrzyżowaniach.
  • Al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego – jeden wlot
  • Al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego – cztery wloty
  • Al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa – jeden wlot
  • Al. Batalionów Chłopskich – ul. Langiewicza – jeden wlot
  • Al. Powstańców Warszawy – ul. Hetmańska – jeden wlot.

Inwestycja jest realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Budowa obejmuje m.in. przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych, budowę przejazdów rowerowych, przebudowę istniejących chodników oraz dostosowanie oznakowania drogowego do wprowadzonych zmian w zakresie infrastruktury drogowej.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, do chwili obecnej wykonane zostały następujące roboty budowlane:

- na skrzyżowaniu ulic al. Piłsudskiego i al. Cieplińskiego zabezpieczono istniejące sieci uzbrojenia terenu, wbudowano kanalizację kablową pod nowe sygnalizatory wraz z fundamentami oraz wykonano warstwy podbudowy w obszarach projektowanych chodników (przygotowane pod ułożenie kostki
Reklama
- na skrzyżowaniu al. Batalionów Chłopskich z ul. Przemysłową, zrealizowane wszystkie roboty drogowe. Obecnie trwa montaż nowych sygnalizatorów. Do wykonania pozostaje oznakowanie.

-na skrzyżowaniu ul. Langiewicza z Al. Batalionów Chłopskich wykonano zabezpieczenie istniejących sieci, wbudowano nową kanalizację kablową wraz z sygnalizatorami, które już zostały przełączone oraz wykonano warstwy podbudowy. Do realizacji pozostała jeszcze nawierzchnia asfaltowa na ścieżce rowerowej oraz oznakowanie.

- na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską wykonano zabezpieczenie istniejących sieci, wbudowano nową kanalizację kablową wraz z sygnalizatorami, które już zostały przełączone.Gotowe są również warstwy podbudowy. Wykonawcy pozostało jeszcze ułożenie nawierzchni asfaltowej oraz wykonanie oznakowania.

- na skrzyżowaniu al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego rozpoczęto korytowanie terenu celem wykonania odcinka chodnika.


 
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Rzeszów

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rzeszów

34. Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów

RZESZÓW. W dniach 7 - 9 sierpnia 2025 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się Marma 34. Rajd Rzeszowski. Trasa rajdu będzie przebiegała ulicami Rzeszowa, drogami gminy Boguchwała i gminy...

Rzeszów

Postęp prac na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego

RZESZÓW. Trwa budowa drogi, połączy al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego. Jej koszt ponad 44 mln zł. Prace mają zakończyć się grudniu tego roku. Wiemy na jakim etapie jest realizacja inwestycji.

Rzeszów

Nowy mural ozdobił ścianę budynku w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia odsłonięto mural z portretem związanego z Rzeszowem aktora Zdzisława Kozienia. Malowidło nawiązuje do roli porucznika Zubka w „07 zgłoś się”.

Reklama