Rzeszów - Piątek, 09.05.2025
Reklama

W Rzeszowie powstają nowe przejazdy rowerowe, m.in. przy rondzie Dmowskiego

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Przy pięciu dużych skrzyżowaniach w Rzeszowie budowane są przejazdy dla rowerzystów. Zadanie o wartości ponad 1,6 mln zł realizuje Zakład Usługowo – Produkcyjny ELSTOP z Nowego Sącza.

Inwestycja, która pierwotnie miała zakończy się we wrześniu br., ma być ostatecznie gotowa pod koniec listopada. Nowe przejazdy dla rowerzystów powstają na skrzyżowaniach.
  • Al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego – jeden wlot
  • Al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego – cztery wloty
  • Al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa – jeden wlot
  • Al. Batalionów Chłopskich – ul. Langiewicza – jeden wlot
  • Al. Powstańców Warszawy – ul. Hetmańska – jeden wlot.

Inwestycja jest realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Budowa obejmuje m.in. przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych, budowę przejazdów rowerowych, przebudowę istniejących chodników oraz dostosowanie oznakowania drogowego do wprowadzonych zmian w zakresie infrastruktury drogowej.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, do chwili obecnej wykonane zostały następujące roboty budowlane:

- na skrzyżowaniu ulic al. Piłsudskiego i al. Cieplińskiego zabezpieczono istniejące sieci uzbrojenia terenu, wbudowano kanalizację kablową pod nowe sygnalizatory wraz z fundamentami oraz wykonano warstwy podbudowy w obszarach projektowanych chodników (przygotowane pod ułożenie kostki
Reklama
- na skrzyżowaniu al. Batalionów Chłopskich z ul. Przemysłową, zrealizowane wszystkie roboty drogowe. Obecnie trwa montaż nowych sygnalizatorów. Do wykonania pozostaje oznakowanie.

-na skrzyżowaniu ul. Langiewicza z Al. Batalionów Chłopskich wykonano zabezpieczenie istniejących sieci, wbudowano nową kanalizację kablową wraz z sygnalizatorami, które już zostały przełączone oraz wykonano warstwy podbudowy. Do realizacji pozostała jeszcze nawierzchnia asfaltowa na ścieżce rowerowej oraz oznakowanie.

- na skrzyżowaniu al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską wykonano zabezpieczenie istniejących sieci, wbudowano nową kanalizację kablową wraz z sygnalizatorami, które już zostały przełączone.Gotowe są również warstwy podbudowy. Wykonawcy pozostało jeszcze ułożenie nawierzchni asfaltowej oraz wykonanie oznakowania.

- na skrzyżowaniu al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego rozpoczęto korytowanie terenu celem wykonania odcinka chodnika.


 
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

SPEED SHOW

Dwudniowy festiwal motoryzacji na miasteczku Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Speed Show, czyli wielkie święto motoryzacyjne już w ten weekend na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorzy z Mtuning, AutoDiscover i Global Motors zapewniają, że będzie to rekordowa edycja. Pojawi się na...

JelczTour

Ostatnie wakacyjne przejazdy zabytkowym Jelczem po Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend odbędą się ostatnie wakacyjne przejazdy czerwonym Jelczem po ulicach Rzeszowa w ramach akcji pod hasłem #JelczTOUR.

Rzeszów

Przejazd pod torami na ul. Miłocińskiej już otwarty

RZESZÓW. Zakończył się remont wiaduktu kolejowego, pod którym biegnie droga łącząca ulice Miłocińską i Warszawską.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Głogowie Małopolskim

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. 32-letni kierowca bmw zginął w wypadku, do którego doszło wczoraj na ulicy Bursztynowej w Głogowie Małopolskim. 24-letni pasażer pojazdu trafił do szpitala.

Rzeszów

We wrześniu rozpoczną się prace przy odmulaniu Wisłoka

RZESZÓW. Trwają prace związane z przygotowaniem placu budowy pod kolejny etap odmulania Wisłoka.

Rzeszów

Nowa nazwa ulicy na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni podjęli uchwałę dotyczącą nadania imienia ks. Stanisława Sznajdera jednej z ulic na rzeszowskim osiedlu Przybyszówka. Droga przebiega od ul. Krakowskiej w kierunku południowym.

Rzeszów

Modernizacja boiska piłkarskiego na osiedlu Biała

RZESZÓW. Blisko 395 tys. zł przeznaczone zostanie na I etap modernizacji boiska do piłki nożnej na rzeszowskim osiedlu Biała. Zadanie będzie realizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 r.

Rzeszów

Kolizja na ul. Okulickiego. Sprawczyni miała prawie 3 promile

RZESZÓW. Blisko 3 promile alkoholu miała w organizmie 56-letnia mieszkanka Rzeszowa, która jadąc mini cooperem spowodowała kolizję na ul. Okulickiego. Kobieta straciła prawo jazdy. Dodatkowo grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności...

Reklama