Rzeszów - Sobota, 06.09.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

Dodano: 30.11.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie. Ostatnim dziełem artysty w stolicy Podkarpacia jest mural Tadeusza Nalepy przy ul. Hetmańskiej.

Na terenie zieleńca przy ul. Staszica na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstaje Park dla Seniora, czyli miejsce odpoczynku i rekreacji dedykowane starszym mieszkańcom miasta. Jego dopełnieniem będzie mural nawiązujący do przestrzeni parku. Malowidło przedstawia abstrakcyjne motywy roślinne w różnorodnych odcieniach zieleni.
Reklama
Projektantką muralu jest Anna Mazur. Za jego realizację odpowiada znany lokalny artysta Michał Czerko, autor wielu murali w Rzeszowie, w tym m.in. "Podwodny świat” przy ul. Lwowskiej 12, "Punkt widzenia” na ul. Reymonta (pod Wiaduktem Śląskim), eko-mural na ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 11 na os. Nowe Miasto czy powstałego w tym roku muralu Tadeusza Nalepy przy ul. Hetmańskiej.

Nowe dzieło Michała Czerko powstaje na ścianie o powierzchni około 30 mkw., na budynku graniczącym w Parkiem dla Seniora od strony placu targowego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Finał loterii meldunkowej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Kolejni nowi mieszkańcy Rzeszowa odebrali nagrody w loterii meldunkowej „Rzeszów to My”.  Nagrodę główną, samochód marki Hyundai, zdobyła Pani Agnieszka Prucyk, mieszkająca wcześniej w Pruchniku.

Rzeszów

Otylia Jędrzejczak na budowie basenu przy ul. Matuszczaka

RZESZÓW. Otylia Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska i prezes Polskiego Związku Pływackiego odwiedziła budowę nowego basenu przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie.

Rzeszów

Strefa rekreacyjno-sportowa na osiedlu Króla Augusta w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie strefy rekreacyjno-sportowej na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Kamińskiego 12 w Rzeszowie.

Rzeszów

Będą dodatkowe latarnie na Olszynkach

RZESZÓW. 13 dodatkowych latarni stanie na rzeszowskich Olszynkach. Inwestycja będzie gotowa latem tego roku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto Dzienny Dom Pomocy dla seniorów

RZESZÓW. W miniony piątek oficjalnie oddano do użytku Dzienny Dom Pomocy przy ul. Dębickiej. To nowa placówka Caritas diecezji rzeszowskiej przeznaczona dla seniorów, którzy wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Rzeszów

Uwaga! Zmiany w programie 30. Finału WOŚP w Rzeszowie. Nie będzie koncertów na żywo

RZESZÓW. „Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych, 30. Finał WOŚP odbędzie się w formule hybrydowej” – informuje organizator imprezy w Rzeszowie.

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie. Ponad 260 wolontariuszy wyjdzie na ulice miasta

RZESZÓW. W tym roku pieniądze ze zbiórki przeznaczone zostaną na okulistykę dziecięcą.

Rzeszów

Nowa droga na os. Baranówka. Prace ruszą za kilka dni

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace przy budowie drogi, która będzie przedłużeniem ul. Prymasa 1000-lecia. Koszt inwestycji to 943 tys. zł.

Reklama