Rzeszów - Środa, 31.12.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

Dodano: 30.11.2023 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie. Ostatnim dziełem artysty w stolicy Podkarpacia jest mural Tadeusza Nalepy przy ul. Hetmańskiej.

Na terenie zieleńca przy ul. Staszica na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstaje Park dla Seniora, czyli miejsce odpoczynku i rekreacji dedykowane starszym mieszkańcom miasta. Jego dopełnieniem będzie mural nawiązujący do przestrzeni parku. Malowidło przedstawia abstrakcyjne motywy roślinne w różnorodnych odcieniach zieleni.
Reklama
Projektantką muralu jest Anna Mazur. Za jego realizację odpowiada znany lokalny artysta Michał Czerko, autor wielu murali w Rzeszowie, w tym m.in. "Podwodny świat” przy ul. Lwowskiej 12, "Punkt widzenia” na ul. Reymonta (pod Wiaduktem Śląskim), eko-mural na ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 11 na os. Nowe Miasto czy powstałego w tym roku muralu Tadeusza Nalepy przy ul. Hetmańskiej.

Nowe dzieło Michała Czerko powstaje na ścianie o powierzchni około 30 mkw., na budynku graniczącym w Parkiem dla Seniora od strony placu targowego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek chce, aby pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej został przeniesiony na cmentarz żołnierzy Armii Radzieckiej przy ul. Lwowskiej.

Rzeszów

Raport Unii Metropolii Polskich. W Rzeszowie mieszka ponad 100 tys. uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Wojna w Ukrainie spowodowała wzrost  populacji mieszkańców Rzeszowa aż o 53 proc. – wynika z raportu opublikowanego przez Unię Metropolii Polskich. 

Rzeszów

Rusza ósmy tydzień świetlicy "Przyjdź i odpocznij"

RZESZÓW. Na gości świetlicy czekają m.in. warsztaty z pracownikami NBP oraz pokazy naukowe i zabawy z lalkami teatralnymi w wykonaniu artystów z Teatru Maska dla najmłodszych.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

RZESZÓW. Mural powstał powstał w Rzeszowskim Domu Kultury - filia Pobitno.

Rzeszów

Jeszcze więcej zieleni w Rzeszowie. Kolejne nasadzenia drzew i krzewów

RZESZÓW. Ponad 220 drzew i ponad 1100  krzewów zostanie posadzonych przy rzeszowskich szkołach, przedszkolach, żłobkach, domach kultury.

Rzeszów

Będzie remont kilku rzeszowskich ulic

RZESZÓW. Miasto szykuje wymianę nawierzchni na kilku rzeszowskich ulicach, w tym m.in. na ul. Hetmańskiej, Leszka Czarnego i Budziwojskiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę zadania został już ogłoszony. Na ten cel zarezerwowano 1,5...

Rzeszów

Rzeszów zacieśnia współpracę z biznesem. Powstała Rada Gospodarcza

RZESZÓW. Główne założenia Rady to wspólna promocja Rzeszowa i firm, uczestnictwo w największych międzynarodowych targach, wystawach i sympozjach, wspólne projekty i mecenat nad wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi.

Reklama