Rzeszów - Wtorek, 18.08.2026
Reklama

W Rzeszowie powstaje nowy park

Dodano: 09.04.2021 r.

fot. Materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
fot. Materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Strefa relaksu, warzywnik, ogród tematyczny, street workout – to część atrakcji, jakie docelowo znajdą się w nowym parku przy ul. Bł. Karoliny. Docelowo park będzie miał wielkość ok. 2 hektarów.  Szacowany koszt całej inwestycji to około 2,5 mln. złotych.
 
Rozpoczęto prace przy tworzeniu nowego parku, który powstaje przy ul. Bł. Karoliny w Rzeszowie, na terenie pomiędzy Szkołą Podstawową nr 18, Przedszkolem Publicznym nr 33 oraz Żłobkiem Miejskim „Karolinka”. Wykonawca ukształtował już teren i wydzielił alejki.
 
- Wstępne prace przy nowym parku już zostały wykonane, jest ukształtowany teren i są wydzielone alejki. Wykonawca, z którym mamy podpisaną umowę, rozpocznie dalsze prace prawdopodobnie już w maju – mówi Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.
 
Inwestycja będzie realizowana etapowo. W pierwszej kolejności powstaną alejki łączące szkołę, przedszkole i żłobek oraz nowy plac zabaw dla dzieci z elementami drewnianymi. Wszystko będzie oświetlone latarniami solarnymi oraz otoczone zielenią urządzoną. Ten etap zakończy się w lecie tego toku. Kolejne etapy będą realizowane w następnych latach.

Reklama
fot. Materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa
 
Docelowo w parku mają pojawić się takie atrakcje jak: klasa terenowa, warzywnik, ogród tematyczny, street workout, instalacje z bali drewnianych do ćwiczeń i zabaw dla dzieci, pawilon parkowy, łąki kwietne, aleje wysokich drzew, polany wypoczynkowe, skaliste wzgórza tj.: instalacje z elementów drewnianych, strefy relaksu z hamakami oraz nasadzenia zieleni.
 
Autorami opracowanej koncepcji i dokumentacji są: mgr inż. arch. Bartłomiej Piotrowski, mgr inż. arch. kraj. Miłosz Dąbrowski, mgr Zbigniew Czyż, inż. Bartłomiej Gancarczyk.


Poniżej projekty koncepcyjne nowego parku /  Materiały prasowe Urzędu Miasta Rzeszowa

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zebrano pierwszy miód z pasieki MPWiK w Rzeszowie

RZESZÓW. Na terenie Zakładu Uzdatniania Wody rzeszowskiego MPWiK od około roku działa pierwsza w Rzeszowie miejska pasieka. 

Rzeszów

W sobotę kolejne utrudnienia w ruchu na al. Powstańców Warszawy

RZESZÓW. W sobotę w godzinach od 7 do 18 zamknięte dla ruchu będą dwa pasy ruchu na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie, na odcinku od ul. Podwisłocze do ul. Hetmańskiej.

Rzeszów

W piątek na rzeszowskim Rynku stanie kurtyna wodna

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się upałami, na rzeszowskim Rynku, jak co roku, stanie kurtyna wodna. Wg prognoz IMGW w weekend termometry wskażą ponad 30 stopni.

Rzeszów

W niedzielę w Rzeszowie Marsz dla Życia i Rodziny. Którymi ulicami przejdzie?

RZESZÓW.  W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, ulicami Rzeszowa przejdą uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny. Na trasie marszu, mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruc

Rzeszów

We wrześniu pierwsze Targi Seniora w Rzeszowie. Trwają zgłoszenia firm

RZESZÓW. W dniach 24-25 września 2021 r. w rzeszowskiej Hali Podpromie odbędą pierwsze Targi Seniora. Będzie to jedna z głównych atrakcji Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na DK97 w Rzeszowie

RZESZÓW. Kierowca Saaba potrącił pracownika firmy prowadzącej prace przy drodze. 

Rzeszów

W niedzielę 14. PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6. PKO Sztafeta Półmaratońska

RZESZÓW. Rzeszów wraca do biegania. W najbliższą niedzielę odbędzie się 14.PKO Półmaraton Rzeszowski oraz 6.PKO Sztafeta Półmaratońska.

Rzeszów

Budowa ul. Spacerowej. Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową na budowę ul. Spacerowej. Wykonawca będzie również musiał uzyskać zgodę na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Oferty przyjmowane będą do 23 czerwca.

Reklama