Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

W Rzeszowie powstał nowy mural Arkadiusza Andrejkowa. Odsłonięcie w najbliższy czwartek

Dodano: 26.04.2022 r.

Pobitno - zdjęcie archiwalne / Materiały RDK
Pobitno - zdjęcie archiwalne / Materiały RDK
RZESZÓW. W najbliższy czwartek odbędzie się uroczyste odsłonięcie nowego muralu Arkadiusza Andrejkowa, który powstał w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno. Uroczystość będzie połączona z podsumowaniem akcji Historie Życiem Pisane oraz inauguracją Wystawy Zdjęć Archiwalnych Rzeszowa i Okolic.

Wieczór uświetnią interpretacje utworów zespołu Breakout i Miry Kubasińskiej w wykonaniu wychowanków RDK filia Pobitno, odczyt dr Eweliny Radion: „Mit miasta w świadomości pokoleń jego mieszkańców” oraz gawędy mieszkańców Pobitna dotyczące dawnych historii osiedla.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 28 kwietnia 2022 roku o godzinie 17:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno przy ul. Konfederatów Barskich 43a.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła budowa nowego komisariatu. Podpisano już umowę z wykonawcą

RZESZÓW. Rozpoczęła się długo oczekiwana budowa nowej siedziby II Komisariatu Policji w Rzeszowie. Czterokondygnacyjny obiekt powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny na os. Przybyszówka. Ma być gotowy do 2024 r.

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko będzie czynne do 3 stycznia

RZESZÓW. W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców świąteczne miasteczko na rzeszowskim Rynku będzie działać dłużej. Na grzane wino, ciepłe przekąski oraz przejażdżkę diabelskim młynem można będzie przyjść także po świętach.

Rzeszów

Nowe atrakcje parku w Miłocinie. Wśród nich dendrofon i ogródek meteorologiczny

RZESZÓW. Na terenie parku w Miłocinie rzeszowski Zarząd Zieleni Miejskiej stworzył innowacyjny kompleks edukacyjno-krajobrazowy. To inwestycja za prawie 115 tys. zł.

Rzeszów

Pijany 40-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Był poszukiwany listem gończym

RZESZÓW. Podczas kontroli drogowej zatrzymany został 40-letni kierowca jeepa. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że mężczyzna był poszukiwany za podobne przestępstwa.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Lenartowicza

RZESZÓW. Na części ulicy Lenartowicza wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Chodzi o odcinek od wysokości bloku przy Lenartowicza 41 do skrzyżowania z ul. Czackiego.

Rzeszów

Trwa zimowa akcja utrzymania dróg. Pługi i piaskarki wyjechały na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowscy drogowcy ruszyli do pracy wczorajszego popołudnia. Posypywarki posypywały solą i piaskiem główne ulice miasta, a także mniej uczęszczane drogi i chodniki. Akcja kontynuowana jest od dziś rana.

Rzeszów

Spłonęło centrum ogrodnicze w Tyczynie. Duże straty

​RZESZÓW. Przez ponad cztery godziny strażacy z kilku zastępów gasili pożar centrum ogrodniczego w Tyczynie. Budynek całkowicie spłonął.

Rzeszów

„Rzeszów to My”. Kolejne nagrody za meldunek

RZESZÓW. W piątek w rzeszowskim ratuszu po raz drugi rozdano nagrody rozlosowane wśród uczestników loterii „Rzeszów to My”: laptop, hulajnogę elektryczną i smartwatch. Kolejne losowanie dodatkowe już 22 grudnia, a nagrodą główną...

Reklama