Rzeszów - Wtorek, 18.11.2025
Reklama

W Rzeszowie rozpoczęło się nasadzanie dużych drzew

Dodano: 26.05.2022 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. W tym roku w stolicy Podkarpacia przybędzie ponad 1300 nowych drzew. Właśnie rozpoczęły się nasadzenia, m.in. przy al. Sikorskiego i Armii Krajowej. Miasto wyda na ten cal ponad milion złotych.

W ramach pierwszego z tegorocznych przetargów na nową zieleń zakupionych zostało 475 drzew i 475 krzewów. Rośliny już przyjeżdżają do Rzeszowa. Zakupione zostały duże drzewa m.in. takich gatunków jak platany klonolistne, dęby błotne, tulipanowce amerykańskie, lipy, dęby, klony czy graby. Drzewa są już sadzone m.in. w ogrodzie kieszonkowym, który powstaje przy al. Sikorskiego oraz przy al. Armii Krajowej. Inne lokalizacje to m.in. tereny w Parku Niezapominajek przy ul. Wiktora oraz na osiedlach Krakowska Południe i Baranówka. Koszt zakupu drzew i krzewów i ich posadzenie to ponad milion złotych. 

Nasadzenia dużych drzew to efekt ubiegłorocznych spacerów Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami i przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej. Rzeszowianie wskazywali wtedy miejsca, w których ich zdaniem powinny zostać posadzone drzewa. Lokalizacje zostały spisane i obecnie w tych miejscach trwa sadzenie roślinności. Zakończy się ono w pierwszej połowie czerwca.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Rzeszów

5 grudnia startuje Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Trwają przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka na rzeszowskim Rynku. Wzorem ubiegłych lat, mieszkańcy i przyjezdni mogą liczyć na szereg atrakcji, w tym m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, koło młyńskie, karuzela, imprezy z DJ’em,...

Rzeszów

Nowy zastępca Prezydenta Rzeszowa. Będzie odpowiadał m.in. za transport miejski

RZESZÓW. Maciej Ulita dołączył do Marcina Deręgowskiego, Krzysztofa Stańko oraz Krystyny Stachowskiej na stanowisku zastępcy Prezydenta Rzeszowa. Zastąpił Grzegorza Wronę, który został wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Reklama